به گزارش خبرگزاری برنا؛ فریدون یاوری مدیرکل محیط‌زیست استان کرمانشاه گفت: امسال به دنبال بارش‌های خوبی که در نقاط مختلف استان کرمانشاه داشتیم و باعث پر تراکم شدن پوشش گیاهی شده، خطر آتش‌سوزی بسیار جدی است.

او افزود: بارش‌های خوب امسال باعث شده پوشش گیاهی در نقاط مختلف استان خصوصاً مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست، بسیار متراکم و غنی شود.

مدیرکل محیط‌زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در چنین شرایطی خطر آتش‌سوزی‌ها بیشتر می‌شود، افزود: وقتی پوشش متراکم باشد هم احتمال آتش‌سوزی بیشتر می‌شود، هم امکان گسترش آتش بیشتر و کنترل آن سخت‌تر خواهد شد.

یاوری ادامه داد:  بعد از پایان بارندگی‌ها و احتمالاً از خردادماه خطر آتش بیشتر می‌شود.

او از آماده‌باش محیط‌زیست برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی خبر داد و افزود: 15 تیم واکنش سریع برای اطفا آتش تشکیل شده است. همچنین سعی می‌کنیم مانند همیشه از ظرفیت خود مردم و NGO ها نیز استفاده کنیم.

مدیرکل محیط‌زیست استان کرمانشاه گفت: اگر اعتبارات و امکانات اجازه دهد بنا داریم در مناطقی که خطر آتش‌سوزی بیشتر است "آتش‌بُر" نیز ایجاد کنیم.

یاوری خواستار همکاری بیشتر مردم برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی‌ها شد و ادامه داد: از گردشگران تقاضا داریم در حد امکان آتش روشن نکنند و اگر هم مجبور شدند حتما موقع ترک منطقه از خاموش شدن کامل آن مطمئن شوند.

او افزود: منطقه حفاظت شده "بیستون" بیشتر از سایر  منطقه‌‌ها که هر سال درگیر آتش‌سوزی می‌شود و خطر آتش در نقاط گرمسیر هم بیشتر است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: