به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حسین خوش اقبال در بازدید از بخش های کلینیک اهداکنندگان خون، آزمایشگاه فرآورده های سلولی و پلاسمایی و سردخانه های اداره کل انتقال خون کردستان اظهار کرد: همت اهداکنندگان و خدمات شبانه روزی مجموعه انتقال خون موجب شده است بیماران نیازمند دغدغه تامین خون سالم و فرآورده های آن را نداشته باشند و تنها رنج اجتناب ناپذیر بیماری برای آنان باقی بماند.

وی به فعالیت های انتقال خون در ایام تعطیلات نوروزی و روزهایی که امکان بروز بحران سیل وجود داشت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه انتقال خون کردستان توانست با مدیریت میزان مصرف و فراخوان اهداکنندگان خون در روزهای قبل از بروز بحران احتمالی، خون و فرآورده های مورد نیاز بیماران را تامین و ذخیره کند.

خوش اقبال ضمن تقدیر از جامعه اهداکنندگان خون استان یادآور شد: مردم با وجود اینکه در تعطیلات نوروزی به سر می بردند و از طرفی نگرانی وقوع سیل نیز در اذهان وجود داشت اما با حضور پرتعداد در مراکز اهدای خون سنندج و سقز خون مورد نیاز همنوعان در بستر بیماری را تامین کردند.

وی کردستانی ها را نوع دوست ترین ایرانیان خواند و گفت: اهدای خون ارزشمندترین نوع کمک های غیرنقدی است چرا که فرد بخشی از جان خود را که هیج جایگزینی در علوم پزشکی ندارد برای نجات دیگری و در راه خدا اتفاق می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان به افزایش تخت های بیمارستانی در سال های اخیر نیز اشاره و اذعان کرد: فضای فیزیکی انتقال خون و تعداد تخت های خونگیری در سالهای اخیر هیچگونه افزایشی نداشته و این در حالی است که بیمارستانهای زیادی افتتاح شده و انتقال خون نیاز آنان را تامین کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه مجموعه مدیران استانداری کردستان بارها از این اداره کل بازدید کرده اند اظهار کرد: مشکل زیرساختی این اداره کل کمبود فضای فیزیکی است و ضروری است پس از بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از اداره کل برای رفع آن جلساتی ویژه برگزار شود.