به گزارش خبرگاری برنا؛ حمید‌علی صمیمی رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: براساس هدفی که ستاد عالی بازی‌های پارالمپیک 2020 برای ما مشخص کرده، کاروان ایران در این رقابت‌ها باید در رتبه تک رقمی قرار بگیرد.

او به جایگاه پانزدهم ایران در رقابت‌های پارالمپیک 2016 اشاره کرد و افزود: براساس هدفی که برای کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک 2020 ترسیم شده، در این دوره از مسابقات باید چندین پله ارتقاء داشته باشیم و رتبه‌ای تک رقمی کسب کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین از برنامه‌ریزی برای تحقق این هدف خبرداد و گفت: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا بتوانیم در پارالمپیک 2020 ارتقاء رتبه داشته باشیم.

صمیمی ادامه داد: تاکنون پنج سهمیه حضور ورزشکاران جانباز و معلول ایرانی در رقابت‌های پارالمپیک 2020 کسب شده است و تا زمان برگزاری این مسابقات وقت زیادی داریم تا بتوانیم سهیمه‌های زیادی را بدست آوریم، لذا اردوها و رقابت‌ها را بصورت منظم برگزار می‌کنیم.

او در پاسخ به سوالی در رابطه با وعده‌های داده شده مبنی بر استخدام قهرمانان پارالمپیکی نیز گفت: متاسفانه آئین نامه‌ای که در سالهای گذشته برای استخدام قهرمانان جانباز و معلول تدوین شده بود اشتباهاتی داشت، از جمله اینکه این استخدام فقط شامل فرزندان ورزشکاران پارالمپیکی و نه خود آنها بود که پیگیری‌ها برای اصلاح آن را آغاز کردیم.

صمیمی عنوان کرد: در اصلاحاتی که برای این آئین نامه در نظر گرفته‌ایم، موضوع  استخدام نه تنها برای قهرمانان پارالمپیکی، بلکه برای قهرمانان مسابقات جهانی و آسیایی هم خواهد بود.

وی افزود: همچنین در این آئین نامه فقط بحث اشتغال فرزندان این قهرمانان مطرح نیست، بلکه اولویت اشتغال اول خود قهرمانان و در مرحله دوم فرزندان آنها خواهند بود.

رئیس فدارسیون جانبازان و معلولین در ادامه در خصوص جدایی هشت رشته زیرمجموعه این فدراسیون و واگذاری آنها به فدراسیون‌های تخصصی شان اظهار کرد: از آذر سال گذشته پروسه‌ای برای واگذاری رشته‌های تکواندو، تنیس، قایقرانی، بدمینتون، تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، سوارکاری و دوچرخه سواری را به فدراسیون‌های مربوطه آغاز کردیم که در پایان سال گذشته به نتیجه رسید.   

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال این هشت رشته به فدراسیون‌های تخصصی آنها واگذار شده‌ تا مسیر روبه رشدی را که در فدراسیون جانبازان و معلولین داشتند، در این فدارسیون‌ها ادامه پیدا کند.

صمیمی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش جهت برقراری منابع مستمر و دائمی برای هیات‌های استانی زیرمجموعه این فدارسیون خبرداد و گفت: باید تلاش کنیم منابعی برای این هیات‌ها ایجاد شود تا درکنار منابعی که استان‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهند، توانمندی ورزشکاران جانباز و معلول را داشته باشیم.

وی همچنین در پایان به ارتقاء ورزش جانبازان و معلول کرمانشاه طی سالهای گذشته هم اشاره‌ای کرد و گفت: ورزشکاران جانباز و معلول کرمانشاه مسیری روبه رشد را در این سالها طی کرده‌اند که باید با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.