به گزارش برنا،فرهاد عبدالعلی‌پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل در جلسه کارگروه بلایای طبیعی و طوفان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اخطاریه هواشناسی مبنی بر  ورود سامانه جدید و احتمال وزش تندباد و بارش باران و برف در ارتفاعات و کاهش دما، تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحراناستان و دستگاه‌های اجرایی باید در آمادگی کامل وظایف خود را انجام دهند.

وی افزود: از  هم استانی‌های عزیز  هم درخواست می‌شود اطلاعیه و اخطاریه‌های هواشناسی را جدی گرفته و نکات ایمنی را رعایت کنند و به ویژه تولیدکنندگان بخش کشاورزی به توصیه‌های فنی مسئولان و کارشناسان جهاد کشاورزی دقت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: هر چند به فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط با کوچ عشایر  موارد لازم اعلام شده است ولی مجددا به عشایر توصیه می‌شود هنگام کوچ  ضمن رعایت نکات ایمنی از چرای دام و اتراق کردن کنار رودخانه ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

عبدالعلی‌پور گفت: با در نظر گرفتن شرایط جوی پس از ورود سامانه به استان خودداری از تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره، فرسوده و درختان و بازدید فنی تابلوهای بزرگ در سطح شهر ضروری است.

وی با تاکید بر انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به گلخانه‌ها و کندوهای زنبور عسل و اجتناب از اتراق در نقاط پایین دست و دامنه کوه‌ها به دلیل ذوب شدن برف و سراریز شدن آن به پایین دست تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم از توقف در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های مواصلاتی استان با توجه به احتمال ریزش کوه به داخل جاده خودداری کنند.