به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حسن عزیزی در خصوص هفته جوان اظهار کرد: هفته جوان امسال نسبت به سال گذشته از چندین لحاظ متفاوت بوده است چرا که باتوجه به محوریت این هفته در تقویت بعد اجتماعی مسئولیت جوانان در جامعه، تبلور عینی آن را در کمک به مناطق سیل زده کشور مشاهده کردیم.

وی افزود: در ستاد بزرگداشت این هفته برنامه های مختلفی از سوی 21 دستگاه متولی این امر برگزار می‌شود که هدف اصلی آن تقویت گفتمان سازی جوان باوری و جوان یاوری است.

سرپرست معاونت جوانان خراسان رضوی ادامه داد: این هدف نیازمند برنامه های منسجم و پیش بینی شده نه فقط در هفته جوان بلکه در طول سال باشد که دبیرخانه دائمی آن نیز در این ستاد وجود دارد.

عزیزی اضافه کرد: نشاط و امید آفرینی بین جوانان، حساس سازی جامعه به جوانان و حساس سازی مسئولین و جوانان به نقش آنها در جامعه که از حلقه های مفقوده حوزه جوانان است از رویکرد های اصلی برنامه های این هفته می‌باشد.

وی عنوان کرد: جوانان آن طور که باید نتوانسته اند نقششان را در جامعه ایفا کنند و وظیفه ما قرار دادن آن ها در مسیر درست خودشان است، همچنین حساس سازی مسئولین به حوزه جوان باید با نگاه اولویت دار قرار گیرد.

سرپرست معاونت جوانان خراسان رضوی اذعان کرد: یکی از اهداف اصلی دیگر هفته جوان در سال جاری جدای از بحث نشاط و امید آفرینی، جلب مشارکت جوانان در مناطق سیل زده است که برنامه هایی نیز در این خصوص پیش بینی شده است.

.

عزیزی در خصوص برنامه های هفته جوان در استان عنوان کرد: یک  سری از برنامه ها را مانند جشنواره های نشاط که برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی هستند را در راستای کمک به مردم سیل زده به صورت متمرکز برگزار می‌کنیم.

وی افزود: برنامه های جوانان در هفته جوان از ۲۴ فروردین ماه آغاز شده و تا کنون بیش از ۳۰۰ برنامه برگزار شده است، همچنین تا انتهای این هفته در ۱ اردیبهشت ماه ۵۰۰ برنامه ویژه جوانان را در سطح شهرستان های استان برگزار می‌کنیم.

سرپرست معاونت جوانان خراسان رضوی ادامه داد: جشن های گلریزان مناطق سیل زده تاکنون در ۷ شهرستان انجام شده، همچنین این مراسم در ۶ شهرستان دیگر‌ نیز برگزار می‌شود.

عزیزی اظهار کرد: یکی از راهبرد های اصلی حوزه جوان بحث بیانیه دوم رهبر انقلاب است که باید چارچوب های مشخصی در خصوص حوزه جوانان بر اساس این بیانیه صورت گیرد که رویکرد های اصلی، ارتقای هویت دینی و ملی جوانان، پیگیری و ارتقای شاخص های فرابخشی جوانان و بحث نشاط و امید جوانان می‌باشند.