به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ خادمی ظهر امروز در مراسم بازگشایی آخرین قطعه مسیر موقت خرم‌آباد- پلدختر که توسط نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت، با تشکر از این نهاد که در تمامی جوانب پاکسازی شهری و روستایی و ارتباطات جاده‌ای با تمام قوا حضور داشتند، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی که در سیل اخیر خسارت جدی به آن وارد شد جاده خرم‌آباد_ پل‌دختر بود که در بعضی از نقاط به‌طوری دچار مشکل شده بود که مجبور به واریانت و ایجاد تونل و تغییر مسیر هستیم.

 او افزود: اکنون در حال مذاکره با نیروهای سپاه و قرارگاه خاتم هستیم و امیدواریم همانطور که در بازگشایی اولیه، امداد و پاکسازی حضور داشتند در فاز دائمی نیز مشارکت کنند.

 خادمی با بیان اینکه بازگشایی این مسیر ابتدا در دستور کار قرار گرفته بود، تصریح کرد: در صدها نقطه این مسیر دچار مشکل شده بود و اکیپ‌های مختلف در جاهای مختلف شروع به کار کردند.

 به گفته او قسمت سخت و مشکل‌دار این جاده یعنی روستای چم حیدر باقی مانده بود که توسط سپاه و قرارگاه خاتم امروز بازگشایی شد و عملاً دسترسی به پلدختر را از خرم‌آباد به‌طور مستقیم برقرار کرد.

خادمی بیان کرد: در حال حاضر سه محور دسترسی یعنی آزادراه خرم‌زال، جاده دهلیج و جاده قدیم خرم‌آباد_ پلدختر برقرار است اما متناسب با استاندارد نیستند و این بازگشایی بیشتر برای خدمات رسانی است.

 او با بیان اینکه موضوع ساخت این جاده به روش استاندارد با ایجاد تغییرات لازم حتما در دستور کار است، ادامه داد: مردم و روستاییان حاشیه جاده بدانند که این مسیر هرگز حذف نخواهد شد چراکه یک راه تاریخی و گردشگری است و با استانداردسازی و عبور از مسیرهای مطمئن حفظ خواهد شد.