به گزارش خبرگزاری برنا از قوچان، سرهنگ قدیرمصرخانی در تشریح این خبر در جمع خبرنگاران گفت:در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا این فرماندهی مبنی بر کلاهبرداری پنج میلیون ریالی به روش شما برنده شدید، پیگیری موضوع در دستور کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد چند روز پیش پیامکی با این مضمونی که شما برنده یکدستگاه ماشین لباسشویی شده اید دریافت که با شماره ارسال کننده پیام تماس و فرد مقابل وی را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و مبلغ۵میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته پس از هماهنگی قضایی یک متهم را در استان تهران شناسایی وبا دستور مقام قضایی پرونده جهت دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان قوچان در خصوص پیشگیری از وقوع اینگونه جرایم به شهروندان توصیه کرد: فریب افرادی که با آنها تماس گرفته واعلام می کنند که شما برنده شده اید نخورند و هیچ وقت به پای دستگاه عابر بانک مراجعه نکنند چون جهت واریز پول به حساب افراد نیازی نیست فردی که به حسابش پول واریز می شود به پای دستگاه عابر بانک مراجعه کند.

شایان ذکر است؛ پلیس فتا از شهروندان می خواهد در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلبس فتا به نشانی

www.cyberpolice.ir

 بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع شوند.

خبرنگار: سهیلا چترآبگون