به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: سیل فروردین ماه امسال در مجموع نزدیک به 20 میلیارد تومان خسارت به آثار تاریخی، تاسیسات گردشگری و زیرساخت های صنایع دستی وارد کرد. خسارت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مستندات به سازمان میراث فرهنگی کشور و ستاد مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام شده است. این میزان خسارت توسط کارشناسان میراث فرهنگی و به صورت واقعی برآورد شده است، مسئولان ملی و استانی باید خسارات وارد شده را به این مجموعه اختصاص دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه  گفت: در زلزله 21 آبان سال 96  هم در مجموع 18 میلیارد تومان خسارت به آثار تاریخی، تاسیسات و مسیرهای گردشگری وارد شد که تنها 600 میلیون تومان خسارت به میراث فرهنگی اختصاص دادند، و این به واقع سهم ناچیزی است.

قادری در پایان گفت: مسیرها و تاسیسات گردشگری و آثار تاریخی در زلزله آسیب های جدی دیده است، آثار شاخصی مانند زیج منیژه، سراب پیران سرپل ذهاب، سراب مورت گیلانغرب، سراب شالان، چشمه ریزه و سراب های اسلام آبادغرب و کرندغرب آسیب زیادی دیده است. میراث فرهنگی برای بازسازی، نوسازی و احیای واحدهای آسیب دیده نیاز جدی به اعتبارات دارد، مسئولان نسبت به اختصاص این اعتبارات تلاش کنند.