به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مریم بیدخام مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اعلام این خبرگفت: این بازرسی ها به دنبال ابلاغیه وزارت کشور نسبت به ترویج فرهنگ و معارف اسلامی و رعایت از حقوق شهروندی در ماه مبارک رمضان انجام می شود.

وی با بیان اینکه 16 دستگاه تخصصی و اجرایی استان در این ماه شرح وظایف مختلفی دارند، اظهار داشت: علاوه بر نظارت و بازرسی بر ارائه خدمات به شهروندان،  برای ارتقای روحیه معنوی کارکنان ادارات در این ماه پربرکت نیز جلسات محفل انس با قرآن پیش بینی شده است.

بیدخام به وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف قزوین اشاره کرد و گفت: سازمان صمت باید در کنار برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، کنترل و نظارت بر اقلام مورد نیاز مردم با قیمت و کیفیت مناسب را در دستور کار قرار دهد.

این مسئول همچنین گفت: اتاق اصناف موظف است با فعال کردن گشت های مشترک با تعزیرات، تذکرات و هشدارهای لازم به واحدهای صنفی متخلف ارایه دهد.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ایام ماه مبارک رمضان باید نظارت جدی و مستمر بر نحوه طبخ شیرینی، زولبیا و بامیه، غذاهای رستورانی و مواد غذایی مورد نیاز سحر و افطار به عمل آورد.

بیدخام همچنین نظارت و کنترل بر واحدهای صنفی هنری در ترویج فرهنگ معنوی ماه مبارک رمضان و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با موضوع جام رمضان را از مهم ترین وظایف دستگاه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین اداره کل ورزش و جوانان دانست.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: فعال کردن شبکه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین تبلیغ و ترویج باورهای دینی آحاد مردم از طریق نظام تبلیغی در فضای مجازی را وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.