به گزارش برنا، هشت موزه استان در این روز آماده پذیرش بازدیدکنندگان و علاقه ‌مندان به دیدن آثار باستانی و میراث ملی و بدون دریافت هزینه بلیط خواهند بود.
وی گفت: علاوه بر بازدید رایگان موزه ها ، در این روز بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی زیرپوشش اداره کل میراث فرهنگی استان برای عموم مردم رایگان می باشد.
او هدف از این برنامه را تشویق مردم به بازدید از موزه ‌ها و آشنایی با فرهنگ و تاریخ کهن ایران باستان و استان اردبیل ذکر کرد.
محمدرضا شایقی ، رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلخال نیز از آمادگی موزه میراث این شهر برای پذیرش رایگان بازدیدکنندگان از این محل در روز 28 اردیبهشت خبر داد.
وی با بیان اینکه موزه خلخال پنج سال پیش بدلیل وجود نواقصی تعطیل شده بود از توجه ویژه اداره کل میراث فرهنگی استان و فرمانداری خلخال در راه اندازی دوباره این محل قدردانی کرد.
او اظهار داشت: موزه خلخال در محل حمام قدیمی نصر راه اندازی شده و هم اکنون بیش از یکصد شی تاریخی مربوط به هزاره اول میلاد تا دوران قاجاریه در آن نگهداری می شود.
شایقی قرآن های نفیس خطی ، اشیای سفالی و مفرغی ، ابزار آلات جنگی و زیورآلات را از جمله اشیای باستانی نگهداری شده در موزه میراث فرهنگی خلخال ذکر کرد.