به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدعلی دهقان در هشتمین نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمان گفت: دستگاه های اجرایی باید پیش بینی های لازم برای تعادل بخشی به قیمت محصولات مختلف را در دستور کار داشته باشند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان تصریح کرد: طی یک ماه گذشته به ازای هر فرد کرمانی چهار کیلوگرم در مجموع حدود 900 تن شکر در این استان توزیع شده است.
وی از برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت در کرمان تقدیر کرد و گفت: این استان آمادگی دارد که نمایشگاه طرح ضیافت را در سایر نقاط شهر نیز برگزار کند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز با اشاره به تامین خرمای مورد نیاز برای مردم در ایام ماه مبارک رمضان گفت: این محصول در حال حاضر با قیمتی کمتر از تهران در حال فروش است و در یک هفته آینده انتظار می رود قیمت این محصول کاهش یابد.
مهدی حسینی نژاد افزود: کاداستر صنفی در 2 شهرستان استان کرمان به صورت آزمایشی آغاز شده و به عنوان طرحی نمونه در کشور در حال انجام است.
وی با بیان اینکه تاکنون 50 تن قند در نمایشگاه طرح ضیافت استان کرمان توزیع شده است ادامه داد: گوشت گرم گوسفند و گوساله، روغن و سایر اقلام مورد نیاز مردم در این نمایشگاه عرضه شده است.
در این نشست بر تامین شکر مورد نیاز استان تاکید و در زمینه توزیع 130 تن مرغ منجمد موجود در سردخانه های اداره کل پشتیبانی امور دام تصمیم گیری شد.
همچنین مقرر شد، اداره کل پشتیبانی امور دام استان کرمان نسبت به خرید و ذخیره سازی مرغ مورد نیاز این استان در آینده نیز اقدام کند.