به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ فرهاد کاظمی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه هم اکنون ۵۹ هزار خانوار کردستانی تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: برای این تعداد خانوار ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری و کمک معیشت در سال ۹۷ پرداخت شده است.

او افزود: این نهاد در کنار واریز این مبلغ کمک معیشت، خدمات چشم گیری نیز در بخش های مسکن، اشتغال، درمان، تحصیل، ازدواج، بیمه های اجتماعی و سایر سرفصل های نیازهای خانواده های تحت حمایت ارائه داده است.

او ضمن بیان اینکه به طور میانگین ماهیانه بیش از ۱۲ میلیارد تومان مستمری برای مددجویان تحت حمایت پرداخت می شود، افزود: این مبلغ هر ماه طی دو مرحله به افراد تحت حمایت پرداخت شده که نخستین مرحله از طریق این نهاد و مرحله دوم نیز همزمان با یارانه به حساب خانوارها  واریز می شود.

کاظمی ادامه داد: میزان دریافتی مددجویان تحت حمایت در سال ۹۷ برای خانوارهای یک نفره ۱۶۱ هزار تومان، دو نفره ۲۷۵ هزار تومان، سه نفره ۳۶۰ هزار تومان،  چهار نفره ۴۶۶ هزار تومان و پنج نفره و به بالاتر ۵۱۶ هزار تومان علاوه بر یارانه عمومی پرداختی بوده است.

او گفت: افراد تحت حمایت این نهاد شامل سالمندان، افراد از کارافتاده، بیمار و زمین گیر و خانواده های ایتام و بی سرپرست است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گفت: میزان مبلغ مستمری و کمک معیشت مددجویان در سال جدید نیز بر اساس مصوبه دولت و مجلس اعلام خواهد شد.