به گزارش خبرگزاری برنا؛ ناصر مقدم، عصر سه شنبه، ۲۴ اردیبهشت در آئین افتتاحیه دومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری رمضان که در سالن سیروس صابر اداره کل ارشاد برگزار شد، با اشاره به اینکه ۱۲۰ مؤسسه قرآنی در البرز مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: تمامی این مؤسسات دارای مجوز هستند و فعالیت این موسسات قرآنی در سطح استان البرز در اشاعه فرهنگ قرآنی و تبیین باورهای دینی و ایمانی موثر است.
وی با بیان اینکه در این جشنواره بیش از ۳۰ غرفه از دستاوردهای قرآنی به نمایش گذاشته شده است، افزود: هرشب جشن رمضان با حضور هنرمندان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های این جشنواره می‌توان به برگزاری نشست‌های تخصصی، محافل انس با قرآن، اجرای نمایش خیابانی، پخش فیلم‌های سینمایی مرتبط با حوزه‌های قرآنی، بزرگداشت چهره‌های برجسته قرآنی، جلسات رونمایی از آثار برجسته چاپ‌شده در حوزه قرآن و عترت و شب شعر به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) اشاره کرد.

این مسئول با بیان اینکه البرز سال گذشته در هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت خوش درخشید، گفت: چهارهزار و ۷۸۰ نفر در این آزمون سراسری شرکت کردند و البرز بعد از تهران دومین استان بود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۵۰ نفر بیمه فعالان قرآنی هستند، افزود: بیمه این افراد از طریق بیمه هدفمند سازی یارانه‌ها انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: ارائه دستاوردهای قرآنی، فرهنگی و هنری در نمایشگاه قرآنی ماه رمضان از جمله اهداف محوری این دوره از نمایشگاه است.