به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، داوود کریمی، سرپرست فرمانداری زاوه در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات  اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته برای ارائه برنامه های کیفی در حوزه جوانان در راستای توسعه و پیشبرد اهداف عالی نظام، باید دستگاه های اجرایی با همکاری و مشارکت بیشتر در خصوص اوقات فراغت، ظرفیت ها و امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهند.

کریمی ادامه داد: به منظور بهره مندی بیشتر و موفقیت در زمینه اوقات فراغت جوانان، لازم است دستگاه های اجرایی زمینه های لازم در جهت ارائه راه حل های عملی برای مرتفع نمودن مسائل و مشکلات جوانان فراهم گردد.

کریمی همچنین بر اجرای برنامه های ورزشی و بازی های بومی محلی، فرهنگ سازی در جامعه و توانمندی افراد و دانش آموزان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد تاکید نمود.

در ادامه مجید رضایی، دبیر جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان از برگزاری کلاس های متعدد ورزشهای رزمی در روستاها، برگزاری مسابقات جام رمضان و دیگر برنامه های ورزشی که سبب شور و نشاط اجتماعی جوانان میشود خبر داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان زاوه با تأکید بر توانمند سازی جوانان از طریق برنامه ریزی مناسب پیرامون اوقات فراغت جوانان، اظهار کرد: باید برای اوقات فراغت جوانان تصمیم هایی گرفته شود که عملیاتی بوده و با روحیه نشاط و جوانی این قشر تاثیرگذار سازگاری داشته باشد.

رضایی تصریح کرد: برنامه ریزی مناسب پیرامون اوقات فراغت جوانان در همه ایام سال و نه فقط در فصل تابستان، نیاز به همکاری همه دستگاه ها و ارگانهای دولتی و غیردولتی و حتی سازمان های مردم نهاد دارد تا بدین وسیله آسیب های ناشی از نبود اوقات فراغت، کاهش یابد.

تشکیل کمیته ارزیابی اوقات فراغت در سطح روستاها و بخشها ، برگزاری جلسات فرعی اوقات فراغت ، اطلاع رسانی و تفکیک رشته های اموزشی بصورت نصب بنر توسط کلیه ادارات، برگزاری لیگ های ورزشی در سطح شهرستان ،ترویج بازیهای بومی محلی در روستاها ،اعلام امادگی جهت مشاوره و برگزاری کلاسهای ایمن سازی جهت اوقات فراغت،برگزاری مسابقات محلات توسط شهرداری،برگزاری ۶ جلسه مشاوره در سطح روستاها توسط دبیرخانه ستاد،برگزاری کلاس‌های طراحی و نقاشی توسط کمیته امداد امام خمینی ره از جمله مصوبات این جلسه بود.