به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ شرمین شریفی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک های جنگلی سنندج، گفت:حفاظت وصیانت از پارکهای جنگلی در مقابل حوادث مختلف نظیر آتش سوزی از مهم ترین اهداف و اولویت های این سازمان است.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: علاوه بر پارک جنگلی آبیدر که از اهمیت ویژه ای برخوردار است دیگر پارک های جنگلی در سطح شهر نظیر نیشتمان و توس نوذر هم اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از آتش سوزی صورت خواهد گرفت.

او گفت: سال گذشته پارک جنگلی آبیدر به 7 قسمت تقسیم شد و آتش بان هم در قسمت های تعیین شده به صورت شبانه روزی مستقر شدند.

شریفی اعلام کرد: سال گذشته با اقدامات مناسب و همچنین تعامل و همکاری آتش نشانی، منابع طبیعی و سازمان های مردم نهاد شاهد کاهش 95 درصدی آتش سوزی در پارک های جنگلی در سطح شهر بودیم.

او افزود: خوشبختانه امسال شاهد بارش های فراوان برف و باران بودیم و همین امر باعث شده در بسیاری از نقاط سطح شهر به ویژه پارک های جنگلی شاهد پوشش گیاهی مناسب باشیم.

شریفی عنوان کرد: پوشش گیاهی در برخی از نقاط پارک جنگلی آبیدر به بیش از یک متر می رسد و قطعاً در آینده و با گرم شدن هوا شاهد خشک شدن پوشش گیاهی احتمال آتش سوزی در این پارک ها فراوان است.

او افزود: برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاهای ذیربط در خصوص تهیه امکانات لازم تا قبل از گرم شدن هوا و همچنین استقرار آتش بان باید در آبیدر صورت گیرد.

رئیس سازمان سیما ،منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه شرایط پوشش گیاهی در پارک های جنگلی بسیار متفاوت تر از سال های گذشته است ابراز امیدواری نمود : با تلاش ،همکاری و تعامل تمامی دستگاه های ذیربط و همچنین شهروندان بتوانیم همانند سال گذشته درحفاظت و پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک های جنگلی موفق عمل کنیم.