به گزارش برنا آذربایجان غربی، مجمع انتخاباتی هیات پهلوانی و زورخانه ای استان با حضور سجادی نایب رییس فدراسیون و  چمن‌گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی برگزار شد.
در این مجمع که صبح امروز در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری با کسب 14 رای برای یک دوره 4 ساله به عنوان رییس این هیات انتخاب شد.
سیدعبدالله سجادی نایب رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای در این مجمع با اشاره به اینکه این ورزش شناسنامه ورزش است خاطر نشان کرد: زورخانه خواستگاه جوانمردی در ورزش است و پوریای ولی و غلامرضا تختی از جمله ورزشکارانی هستند که به خاطر منش پهلوانی مورد احترام مردم و جامعه ورزش قرار گرفتند.
وی ادامه داد: برای گسترش این ورزش کهن، باید همه تلاش کنیم زیرا این ورزش خواستگاه بسیاری از اتفاقات مثبت، اخلاق و منش پهلوانی و جوانمردی در ورزش است.
سجادی اظهار کرد: ما در فدراسیون برای ارج نهادن به پیشکسوتان ورزش، شورای عالی پیشکسوتان پهلوانی و زورخانه‌ای را تشکیل دادیم که هر استان در آن یک نماینده داشته و آقای کریم آسیایی رئیس سابق هیأت پهلوانی و زورخانه ای نیز نماینده استان آذربایجان غربی است.
سجادی در خاتمه ضمن قدردانی از زحمات رییس سابق این هیات اظهار امیدواری کرد که این ورزش در کشور و بخصوص استان آذربایجان غربی با حمایت هایی که توسط مدیرکل ورزش و جوانان نیز می شود شکوفاتر شود.
در این جلسه چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در سخنانی با تأکید بر جایگاه ورزش پهلوانی و زورخانه ای و وجود بزرگانی چون تختی و پوریای ولی که مروّج فرهنگ جوانمردی بودند و با اخلاق و مرام پهلوانی خود جاودانه شدند گفت: بزودی با حمایت های استاندار محترم کلنگ احداث زورخانه بزرگ و مدرن شهر ارومیه در خیابان مجاهد نستواه مرحوم غلامرضا حسنی ارومیه به زمبن زده خواهد شد و تلاش می کنیم تا شرایط خوبی برای فعالیت جامعه بزرگ ورزش پهلوانی و زورخانه ای را فراهم کنیم.