به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ بیژن لطفی مدیر جهادکشاورزی شهرستان آبیک با اعلام این خبر افزود: این میزان سوخت نفت‌گاز یارانه ای به ‌منظور حمایت از تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان با نرخ دولتی بین کشاورزان و بهره‌برداران توزیع شده است.

وی اظهار داشت: سوخت یارانه­ ای بر اساس ثبت‌نام متقاضیان در سامانه تجارت آسان و سامانه شناسایی اطلاعات مصرف کنندگان جزو بخش کشاورزی و با تائید مدیریت جهاد کشاورزی اختصاص می­یابد.

لطفی اضافه کرد: این سوخت بین صاحبان ماشین‌آلات کشاورزی، واحدهای تولیدی، زراعی، مرغداری‌ها، دامداری­های صنعتی و سنتی، گلخانه ­ها و واحدهای تولید قارچ دارای پروانه توزیع شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ماشین آلات کشاورزی، مرغداری و دامداری‌ها به ترتیب با 59، 14 و 9 درصد سهم از کل سوخت توزیع شده از مهمترین بخش‌های مصرف سوخت نفت‌گاز بخش کشاورزی این شهرستان محسوب می­شوند.

لطفی با بیان اینکه در سال جاری نیز مشکلی در تامین سوخت یارانه­ ای وجود ندارد گفت: در سال گذشته با توجه به همکاری شرکت نفت هیچ مشکلی در زمینه توزیع سوخت وجود نداشته است.

وی از همکاری و مشارکت شرکت نفت در توزیع به موقع نفت گاز و نفت سفید مورد نیاز واحدهای تولیدی و مکانیزاسیون کشاورزی قدردانی کرد.