به گزارش برنا،بابک دین پرست در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از گمرک بیله سوار و شهرک گلخانه ای پارس آباد اظهار کرد:ایجاد شهرک های گلخانه ای و راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی به ایجاد اشتغال پایدار کمک می کند و استان اردبیل در این زمینه به عنوان پایلوت در کشور انتخاب شده است.

وی افزود: ایجاد این واحدها و تغییر الگوی کشت و شیوه آبیاری در صرفه جویی آب و بهره دهی بالا موثر خواهد بود.

معاون وزیر کشور از فرماندار شهرستان بیله سوار خواست تمامی موانع و مشکلاتی که باعث به هم خوردن توازن صادرات و واردات همچنین مترددین دو کشور ایران و آذربایجان شده، احصا و در جلسه پیش رو مطرح کند.

دین پرست با بیان اینکه به دستور رییس محترم جمهوری برای اولین بار ستاد تدابیر امنیتی اقتصادی در استان های مرزی تشکیل می شود گفت: در کشور۱۶ استان ما با ۱۵ کشور خارجی همسایه هستند با تشکیل ستاد تدابیر امنیتی اقتصادی با محوریت استانداران زمینه رونق اقتصادی و صادرات محصولات تولیدی را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با تلاش و پیگیری انجام شده توسط نماینده دولت در استان اردبیل ، شاهد افزایش اشتغال پایدار در این استان خواهیم بود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با بیان اینکه دولت توجه ویژه به استان های مرزی دارد گفت:سالانه بیش از ۱میلیون و ۴۰۰هزار نفر از گمرک بیله سوار تردد می کنند باید از این ظرفیت در صادرات غیر نفتی نهایت استفاده را داشته باشیم.

دین پرست نحوه نگهداری و مدیریت گمرک بیله سوار را خوب ارزیابی کرد و افزود:گمرک بیله سوار ظرفیت خوبی برای کشور و منطقه محسوب می شود باید تمامی عوامل در زیباسازی محیطی و رونق کسب و کار، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

در این بازدید استاندار اردبیل، فرماندار بیله سوار و رییس پایانه مرزی بیله سوار مسایل و برخی مشکلات موجود را تشریح کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: