به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛ امیری در مراسم روزجهانی صنایع دستی با بیان اینکه صنایع دستی از عمق فرهنگ مردم نشات گرفته است ،اظهار کرد: صنایع دستی یکی از صنایعی است که فرهنگ در ذات آن نهفته شده و یک صنعت بومی کاملا سازگار با محیط زیست و طبیعت است.

او افزود: صنایع دستی در عین حال که یک صنعت ارزان بوده و با کمترین سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد، بیشترین اشتغالزایی و ارزآوری را دارا است به طوریکه گاهی با ساخت یک قطعه کوچک معادل چندین بشکه نفت درآمدزایی داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان یکی دیگر از ویژگی های این صنعت را تحریم ناپذیر بودن دانست و تصریح کرد: صنایع دستی نه کالا وارداتی و نه تکنولوژی وابسته به دیگران لازم دارد و از توانمندی های صنعتگران نشات می گیرد.

 امیری بیان کرد: صنایع دستی یک محصول صادرات محور است البته به شرطی که آموزش های لازم ارائه شود و تشکل های صادراتی ایجاد کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان بومی بودن صنایع دستی را یکی دیگر از مزایای این صنعت دانست و گفت: بومی و متناسب بودن با شرایط هر منطقه است و هر منطقه متناسب با توانمندی های خود صنایع دستی خاص خود را تولید می کند.

 امیری صنعت گردشگری و صنایع دستی را صنایعی درآمدزا دانست و ادامه داد: اگر ما این صنایع را به بهره برداری برسانیم درآمدی چند برابری نسبت به سایر محصولات عاید کشور خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان خاطر نشان کرد: برای ایجاد یک شغل در صنایع دستی و گردشگری نیاز به 20 تا 100 میلیون تومان سرمایه گذاری است در صورتی که برای ایجاد یک شغل در دیگر صنایع بین 500 تا یک میلیارد تومان سرمایه نیاز است.