به گزارش خبرگزاری برنا؛ سلام امینی اظهار داشت: به برکت امام حسین (ع)، استان ایلام در مسیر عتبات عالیات قرار گرفته است، سالانه بالای ۵ میلیون نفر تردد در مرز مهران انجام می شود.

وی بیان داشت: این میزان تردد به خصوص در ایام اربعین برگ زرینی برای استان ایلام است، مردم شیعه و مهمان نواز استان تا به حال کارنامه خوبی در این بحث از خود ارائه داده اند.

وی عنوان کرد: زیرساخت های استان برای تردد زوار متاسفانه کافی نیست و در بسیاری از بخش ها استان دارای مشکلات اساسی است.

امینی با اشاره به اینکه قطعاً نسبت به سال های گذشته استان ایلام در بخش زیرساخت ها پیشرفت های خوبی داشته است، افزود: هر حرکت یا کار عمرانی در مراحله اول نیاز به اعتبار دارد و اعتبارات وزارت راه برای توسعه زیرساخت های جاده ای استان تاکنون خوب بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه چهار خطه کردن جاده ایلام- مهران به عنوان مسیر اصلی تردد زوار اربعین است، به شکل ویژه در اولویت اعتبارات گذاشته شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس عنوان کرد: سفری که وزیر راه و شهرسازی در قبل از ایام عید به عراق داشت، صحبت از اتوبان مهران به کربلا نیز انجام شده و احداث این اتوبان جدی است.

امینی تصریح کرد: در بحث استفاده از مرز مهران و عتبات عالیات از نظر معنوی استان ایلام در کشور کاملاً شناخته شده است، از نظر اقتصادی برای استان متاسفانه استفاده زیادی نشده است.