به گزارش خبرگزاری برنا؛ علیرضا خوشراه که ۱۷ سال از فعالیتش در قصابی می‌گذرد گفت: این فعالیت خیرخواهانه از ۴۰ سال پیش توسط پدرم در همین گوشت‌فروشی آغاز شد و البته مردم دست بخیر یزد نیز با شروع این حرکت از سوی او، از اقدامش حمایت کردند.

وی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم نسبت به گذشته، اظهار می‌کند: هر چند توان خرید مردم بسیار کاهش یافته اما همچنان خیرانی که از گذشته تاکنون توان یاری به نیازمندان را دارند، در توزیع گوشت رایگان به محرومان، ما را همراهی می‌کنند.

این قصاب یزدی در مورد نحوه توزیع گوشت رایگان بین نیازمندان، تصریح می‌کند: غالباً اواخر هر هفته با کمک خیرین مقدار ۲۵۰ گرم گوشت گوسفند آماده و بین نیازمندان توزیع می‌شود اما با این تفاوت که در گذشته افراد بیشتری شامل آن می‌شدند ولی با سخت شدن شرایط اقتصادی و کمتر شدن کمک خیرین، این روزها به تعداد کمتری از نیازمندان کمک می‌شود.

وی با بیان این که در حال حاضر توزیع گوشت بین افزون بر ۴۵ نیازمند انجام می‌شود، می‌گوید: اکثر خیران بیشتر با مشاهده صحنه توزیع گوشت، بانی این امر نیک می‌شوند تا این که از آن‌ها بخواهیم در این باره کمک مالی کنند.

خوشراه می‌افزاید: این اقدام خیرخواهانه تنها یک یا دو بانی مشخص ندارد بلکه خیران زیادی حتی از دیگر شهرهای ایران در آن مشارکت دارند و بعضاً مشتریان با اطلاع از این کار نیک حتی با مبالغی ناچیز در این کار مشارکت می‌کنند.

وی نیازمندان هفتگی مورد نظر در این اقدام را افرادی مشخص و واقعاً شایسته حمایت مالی می‌خواند و عنوان می‌کند: بعضی از افراد به دلیل ناتوانی در خرید با مبالغی بسیار ناچیز نسبت به خرید گوشت اقدام می‌کنند و برخی نیز مدتی طولانی در انتظار رفتن تمام مشتریان می‌مانند تا با آبروداری اقدام به خرید ناچیز گوشت کنند.

وی همین نجابت برای حفظ آبرو را مشخصه افراد نیازمند می‌داند و می‌گوید: البته کافی است که لحظاتی راهی خیابان شویم تا به راحتی نیازمندان واقعی را به چشم ببنیم.

خوشراه از کاهش قدرت خرید مردم در سال‌های اخیر می‌گوید و اظهار می‌کند: متأسفانه همزمان با کاهش قدرت مردم، شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم و همین باعث شده تا افراد زیادی در جامعه حتی در تأمین مایحتاج زندگی خود دچار مشکل هستند و خیلی خوب است که خیران در دیگر اصناف نیز حمایت لازم را از خیرین داشته باشند.

این قصاب خیرمند یزدی در پایان نیز در ادامه‌ی سخنانش متذکر می‌شود: البته اصناف مختلف نیز گاهاً باید منصفانه‌تر رفتار کنند و در این شرایط اقتصادی با مردم به ویژه قشر نیازمند جامعه مداراتر برخورد کنند.