به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛حجت الاسلام محمد حیدری سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل قزوین روز چهارشنبه در اولین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین در سال ۹۸ افزود: چاره اندیشی در حوزه ازدواج و طلاق بسیار مهم و ضروری است و همه مسئولان باید تلاش کنند این معضل اجتماعی کاهش یابد.

وی به کاهش آمار ازدواج در استان اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد که ۹ هزار و ۳۱۴ ازدواج در سال ۹۶ و هشت هزار و ۲۳۳ ازدواج در سال ۹۷ به ثبت رسیده و ما در این بخش با کاهش هزار مورد ازدواج معادل ۹.۶ درصد روبرو هستیم.

حیدری به آمار طلاق در استان پرداخت و اظهار داشت: ثبت ۲ هزار و ۹۷۹ طلاق در سال ۹۶ و ۲ هزار و ۸۶۰ طلاق در سال ۹۷ بیان می کند که با کاهش ۲ درصدی این واقعه همراه هستیم و این درحالی است که بیش از یک سوم ازدواج های ما منجر به طلاق می‌شود.

این مسئول قضایی توضیح داد: دستگاه قضایی با الزام برای مشاوره پیش از طلاق های تفاهمی که به مدت ۴۵ روز به طول می انجامد، زمینه های لازم برای جلوگیری از طلاق را بررسی کرده و همین اقدامات باعث شده تا جلوی افزایش بیشتر طلاق گرفته شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل قزوین خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی که از سال گذشته با اهتمام پیگیری می شود، بحث کاهش طلاق است چرا که امروزه به واسطه همین طلاق شاهد تهدیدات فراوانی در حوزه خانواده هستیم.

حیدری با بیان اینکه اجرای طرح امید برای زوجین و آموزش های پیش از ازدواج در استان باید جدی گرفته شود، یادآور شد: سال گذشته ۴۵ برنامه تحت عنوان پیشگیری از سوی دستگاه قضایی قزوین اجرایی شد و امسال نیز ۴۸ برنامه در دستور کار قرار دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: