به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید محمد حسینی عصر چهارشنبه طی نشستی با اصحاب رسانه استان گفت: گلستان به عنوان یکی از پنج استان پایلوت برای اجرای طرح های نسخه الکترونیک، ارجاع الکترونیک استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی، و طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری در حوزه بیمه سلامت انتخاب شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه میانگین پرداختی‌های ماهانه در سال ۹۷ در بخش بیمارستان های دولتی ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود، اظهار کرد: همچنین پرداختی های پزشکان پاراکلینیک ها و بخش خصوصی سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و داروخانه‌ها چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

مدیر کل بیمه سلامت گلستان یادآور شد:  با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۶۵ درصد جمعیت شهری و روستایی استان گلستان برابر با یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

حسینی با بیان اینکه از اول فروردین ماه 98 بیمه شدگان کمیته امداد به بیمه سلامت پیوسته‌اند، گفت: تاکنون هشت هزار همپوشانی بیمه ای در گلستان شناسایی و برطرف شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی از تسویه  تمام بدهی های بیمارستان های دانشگاهی گلستان تا پایان آذرماه ۹۷ خبر داد و افزود: با دریافت منابع از سطوح بالادستی پرداخت ها و بدهی بیمه سلامت به موسسات را تسویه کرده ایم.

مدیر کل بیمه سلامت خاطر نشان کرد: براساس برآورد اداره کل برای ارائه خدمات مورد نیاز مردم تا پایان سال بایستی تا پایان سال ۲۳۲ میلیارد تومان در حوزه بیمارستان های دولتی استان خرید خدمت انجام شود.