به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ سید احسن علوی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری کردستان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سنندج برگزار شد، گفت: معدل عملکرد وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات مثبت است و جای تقدیر دارد.

او زیرساخت ارتباطی را از ارکان مهم توسعه هر کشوری اعلام کرد و افزود: کردستان به عنوان استانی مرزی که ۱۲۸ کیلومتر مرز با عراق دارد، باید به صورت ویژه دیده شود و توسعه ارتباطات در آن سرعت بیشتری بگیرد.

علوی افزود: اگر زیرساخت قوی برای این استان که مشکلاتی در حوزه های مختلف دارد، اندیشیده نشود، فرصت ها به تهدید تبدیل می‌شود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات خواست تا وعده ها و برنامه های خود را در کردستان عملی کند و تا در آینده بازخورد مثبت آن دیده شود.

وی خواستار افزایش اینترنت نسل سه و چهار، جایگزینی سیستم های فرسوده با سیستم های نوین، پایداری شبکه ارتباطی فیبر نوری، رفع نقاط کور ارتباطی را از وزیر ارتباطات شد.

علوی با اشاره به هزینه‌بر بودن ایجاد زیرساخت ها در کردستان به واسطه صعب العبور بودن مناطق روستایی، گفت: در حال حاضر ضعف ارتباطی در برخی جاده های اصلی استان از جمله گردنه صلوات‌آباد و جاده مریوان - سنندج را هم شاهد هستیم که امیدواریم برای آن چاره‌اندیشی شود.