به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد حسین فیروزی در جلسه ستاد ساماندهی مبادلات مرزی و توسعه صادرات استان، که با حضور معاون اقتصادی وزارت کشور در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: ما به اجرای مصوبات هیات وزیران در خصوص مبادلات مرزی و ساماندهی وضعیت کولبران علاقه مندیم اما با برخی مشکلات مواجه هستیم. 

وی در این خصوص افزود: ما اولین استانی بودیم که در مرداد ۹۶ زیرساخت های اجرای مصوبات را مهیا کردیم اما در مرداد ۹۷ لیستی شامل یک هزار و ۳۳۹ قلم کالای ممنوعه وارداتی اعلام شد که همه کالاهای مورد علاقه مرزنشینان کردستان شامل یخچال، کولر و غیره را مشمول شد. 

فیروزی تاکید کرد: با توجه به اهمیت بازارچه های مرزی در ارتقاء معیشت مرزنشینان، در کردستان انگیزه کافی برای فعال کردن بازارچه های مرزی وجود دارد. 

او خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ کردستان 1.3 میلیارد دلار از هدف گذاری ۱۰ میلیارد دلاری صادرات به عراق را محقق کرده و اگر این هدف گذاری برای سال جاری ۲۰ میلیارد باشد سهم کردستان باید به بیش از 2.5 میلیارد دلار افزایش پیدا کند اما برای تحقق آن نیازمند زیرساخت هستیم. 

معاون اقتصادی استاندار افزود: برای توسعه صادرات استان، برنامه عملیاتی داریم و از همه دستگاه های ذیربط می خواهیم در این راستا همکاری و هم افزایی لازم را داشته باشند. 

فیروزی همچنین اظهار داشت: تجهیز سکوهای صادراتی، اقدام مهمی است که در دست اجراست اما برای اجرای آن به کمک وزارت کشور نیاز داریم.