به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور روز پنجشنبه در نشست ستاد انتخابات و مدیران سیاسی استان قزوین تاکید کرد: ۸۰ میلیون ایرانی نگاهشان به بزرگترین رویداد سال یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی است تا ببینند این دوره چه تحولی را در سرنوشت آنان رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه تعداد واجدان شرایط در انتخابات در ستاد وزارت کشور موجود است، افزود: هیچیک از ستادهای استانی مجاز به اعلام تعداد واجدان شرایط رأی نبوده و این وظیفه تنها برعهده ستاد انتخابات مستقر در وزارت کشور خواهد بود.

این عضو ستاد اجرایی انتخابات با بیان اینکه همه ما موظف به صیانت از آرای مردم هستیم و به لحاظ شرعی و قانونی مجاز به خیانت در حق الناس نیستیم، تصریح کرد: در نظام مردم سالاری جمهوری اسلامی رأی دادن یک تکلیف شرعی محسوب شده و به همین جهت درخواست داریم تا عوامل اجرایی انتخابات هیچ گونه رفتار، کردار و یا شائبه‌ای را در جهت جانبداری از یک نامزد خاص تا زمان پایان فرایند انتخابات به عمل نیاورند.

به گفته وی، اعضای ستاد انتخابات از زمانی که حکم خود را دریافت کرده‌اند در واقع وارد قرنطینه شده و مجاز به حضور در هر مناسبت، ضیافت و حتی میهمانی ها هم نیستند.

عرف با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: همه ما نسبت به امنیت و سلامت برگزاری انتخابات وظیفه ذاتی داریم که باید به بهترین شکل ممکن نسبت به انجام آن عمل کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور به سیاست و استراتژی سخت و نرم رئیس جمهوری آمریکا اشاره و یادآور شد: همه اقدامات این کشور در جهت اعمال فشار بر علیه کشور ما صورت می‌گیرد و به همین جهت امسال ستاد امنیت انتخابات را در وزارت کشور و در استان‌ها تحت عنوان کمیته امنیت را برقرار ساخته‌ایم.

این مسئول اجرایی ستاد انتخابات تصریح کرد: علاوه بر اعلام صلاحیت نامزدها از سوی چهار مرجع، وزارت کشور نیز بررسی‌های لازم را در این خصوص به عمل خواهد آورد.

عرف، اعتماد سازی را در دستور کار جدی مجریان برگزاری انتخابات برشمرد و تاکید کرد: هر قدر دیدگاه‌ها و اینکه همه کارها درست و به موقع در جای خود انجام و به مردم نیز منتقل شود به طور قطع شاهد حضور بیشتر آنان در پای صندوق‌ها خواهیم بود، ضمن آنکه همین مسائل در نهایت نیز به کارآمدی نظام هم منجر می‌شود.

وی افزود: بدون تردید هر قدر شاهد حضور مردم در انتخابات باشیم در واقع دشمنان خود را ناامیدتر کرده و با توجه به اینکه تاکنون بالاترین میزان مشارکت حضور مردم در انتخابات مجلس مربوط به دوره هفتم با ۷۰ درصد بوده باید سعی کنیم با تلاش بیشتر و اعتمادسازی به این رقم دست یابیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به لزوم اخلاق مداری در کار انتخاباتی، گفت: همه کسانی که در خانواده بزرگ انقلاب امام، رهبری و ارزش‌های نظام را قبول دارند با سلایق و علایق متفاوت وارد عرصه می‌شوند اما شاخص‌ها و چارچوبی مشترک بین آنها وجود دارد و نام آن هم انقلاب اسلامی است.

رئیس ستاد انتخابات کشور احترام به قانون و اصل بی طرفی را کلید واژه‌های برگزاری یک انتخابات سالم دانست و تاکید کرد: امیدواریم با تاسی از تجارب گذشته از انتخابات کشور باز هم شاهد برگزاری انتخابات گسترده مردم در صحنه باشیم.