به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و پیرامون مسائل فرهنگی استان بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از تلاش های استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در جهت توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در این استان بیان کرد: توجه به حوزه فرهنگ و هنر کردستان بایستی بیش از پیش مورد توجه باشد.

سیدعباس صالحی، پیگیری مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر توسط استاندار کردستان قابل توجه دانست و اضافه کرد: خوشحال و خرسندیم که مسئولان کردستان با جدیت پیگیر مطالبات و مسائل حوزه فرهنگ و هنر هستند.

با بیان اینکه برگزاری کنگره مشاهیر کرد یک ضرورت است، گفت: مفاخر و مشاهیر، شناسنامه یک ملت هستند و این وزارتخانه با بسیج امکانات از برگزاری  هر چه بهتر این کنگره حمایت می کند.

استاندار کردستان، در این دیدار با اشاره به ظرفیت های فرهنگی استان، اظهار کرد: کردستان ظرفیت های قابل توجهی از منظر فرهنگی دارد، پیشنیه فرهنگی این استان و وجود هنرمندان نام آور در تمامی عرصه های هنری گواه این مدعاست.

بهمن مرادنیا، ارتقای سرانه فضای فرهنگی را یکی از مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر استان برشمرد و افزود: در همین راستا پرژه تالار مرکزی سنندج و کلنگ زنی ساخت 8 ساختمان پلاتو در 8 شهرستان استان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: خوشبختانه اعتبارات خوبی برای ساخت این فضاهای فرهنگی جذب شده است و بر اساس قراردادهای منعقده با پیمانکاران این پروژه ها امیدواریم ظرف ماه های آینده شاهد افزایش قابل توجه سرانه فضای فرهنگی استان باشیم

استاندار کردستان در ادامه همچنین به برگزاری کنگره مشاهیر کرد اشاره کرد و یادآور شد: کنگره مشاهیر کرد در روزهای 11 و 12 تیر ماه سال جاری در سنندج با معرفی و تجلیل از 30 مشاهیر بین المللی کرد و پنج کردشناس برگزاری می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این دیدار، مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر استان را تشریح و خواستار جذب اعتبارات بیشتر برای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری استان شد.