به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، خلیل حیدری ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 609 میلیون  دلار کالا به وزن یک میلیون و 365 هزارتن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش 3 درصد افزایش و از حیث وزن 14 درصد رشد داشته است .

 حیدری گفت: 345 میلیون دلار با وزن 783 هزار تن  از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه،  پرویزخان، خسروی و پاوه  اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 15 درصد افزایش و از حیث وزن نیز 8 درصد رشد داشته است .

او ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت 264 میلیون دلار کالا با وزن 582 هزارتن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند . که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 22  درصد افزایش  و از حیث ارزش 10 درصد کاهش داشته است .

 ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرد، ، هندوانه تازه ،میله های آهنی یافولادی گرم نوردشده ،انواع بستنی حتی دارای کاکائو،  ، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی ، کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر 8000فوت مکعب در دقیقه ، پنیر، خربزه ، دوغ ، ماست، کود شیمیایی اوره ، ظروف ملامین عنوان نموده و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

خلیل حیدری  مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در سه ماهه نخست سال 1398 از گمرکات استان کرمانشاه  را  485 نوع کالا عنوان نمود و افزود: در سه ماهه نخست سال جاری در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به 20 کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: