به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در جلسه ستاد زکات استان اظهار داشت: قرار دادن جایگاه برای زکات مهم است زیرا مردم آماده پرداخت زکات هستند و  اگر در جایی برای پرداخت زکات درست عمل نمی‌کنند به دلیل عدم اطلاع و نداشتن مشوق است و  زکات به افراد بسیاری تعلق می‌گیرد باید این افراد شناسایی شده و نسبت به احکام پرداخت زکات آگاه شوند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: گروه‌های جهادی و تبلیغی می‌توانند با راهکارهای جذاب در محلات و مزارع افرادی که زکات به آن‌ها تعلق می‌گیرد حضور یافته و آن‌ها را نسبت به این امر آگاه سازند زیرا زکات از برنامه‌های اسلام بوده و شفاف‌سازی و تمرکز بر آن مهم است.

نکونام بیان کرد: مبلغ 2 میلیارد تومان برای زکات فطره رقم بالایی است اما زکات واجب خیلی کم است بنابراین باید برای زکات واجب برنامه‌ریزی کرد و افراد را نسبت به این امر آگاه ساخت.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان از جمله افرادی هستند که پرداخت زکات به آن‌ها تعلق می‌گیرد، خاطرنشان کرد: کشاورزی باید اصلاح و به سمتی رود که تولید رونق یابد و با توجه به اینکه به سمت سال‌های آب‌سالی پیش می‌رویم می‌طلبد همکاری با دستگاه‌های مربوطه انجام شود تا تولید رونق یابد.

نماینده‌ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: گندم از تولیدات مهم است که در مورد آن نوسان‌ وجود دارد گاهی تولید‌کننده بودیم، گاهی صادر کننده و گاهی در تولید گندم خودکفا باید این نوسان از بین برود.