به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست هم‌اندیشی هنرمندان برگزیده پویانمایی کشور در هتل پارسیان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه استان واقعی چهارفصل است از هنرمندان پویانمایی کشور دعوت کرد با همکاری دستگاه های اجرایی استان در معرفی ظرفیت های استان تلاش کنند.

او در ادامه اظهار داشت: میزبانی استان کرمانشاه در دومین جشنواره ملی پویانمایی باعث شده است که پس از آن زلزله غمبار آبان ۹۶ موجی از نشاط و امید در استان ایجاد شود و مردم در شهرستان های میزبان از برگزاری این جشنواره رضایت دارند.

او گفت: صداوسیما در مدیریت بحران سیل بهار نقش آفرینی مطلوبی داشت و شرایطی پیش آوردیم که مردم خودشان سیل را مدیریت کردند که ابتکارات مردم کرمانشاه در مدیریت سیل در رسانه های کشور بازتاب جالبی داشت‌.

استاندار کرمانشاه در ادامه به کاهش نرخ بیکاری استان نیز اشاره کرد و افزود: با وجود بحران سیل بهار ۹۸، توانستیم نرخ بیکاری را حدود ۴/۷ درصد کاهش دهیم که جای امیدواری است.

بازوند افزود: با وجود تنگناهای موجود روند بازسازی مناطق زلزله زده از سرعت منطقی و مطلوبی برخوردار است و با سرلوحه قرار دادن توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر فرصت سازی از زلزله برای مردم استان، توانسته ایم با کمک و همکاری مردم، اقدامات مطلوبی در این راستا انجام دهیم.

او همچنین گریزی به حوزه گردشگری زد و گفت: ثبت جهانی اورامانات که پهنه وسیعی از استان را در بر میگیرد می تواند نقطه عطفی در جهش گردشگری و توسعه استان باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: