به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛عصر روز پنجشنبه جشنواره بازیهای بومی محلی قهرمانی استان به مناسبت  دهه  کرامت ویژه مناطق سیل زده شهرستان پلدختر در محل پارک ولایت  این شهر با استقبال پرشور بانوان پلدختری برگزارشد.

 برپایه این خبر؛  این  جشنواره که  به همت هیئت ورزشهای روستایی استان وهمکاری هیئت همگانی پلدختر وتنها در بخش بانوان برگزارشده بود بانوان شرکت کننده در رده نوجوانان ونونهالان در رشته های طناب زنی  ،یه قل دوقل و لی لی بازی به رقابت پرداختند .

 

علی خاوری رییس هیئت ورزشهای روستایی لرستان  با اشاره به نقش هیئت ورزش های روستایی ورزش  در ایام سیل اخیر پلدختر به برنا گفت: هیئت ورزش های روستایی در خدمت رسانی به سیل زدگان پیشگام بوده است و هدف ما از برگزاری این جشنواره ایجاد شادی ونشاط در بین مردم سیل زده وارتقا سلامتی توقیت روحیه آنان با حفظ سنت های اصیل بومی است .

 

همچنین مروت نصیری رییس هیئت ورزش های روستایی پلدختر در حاشیه این جشنواره به برنا گفت: این دومین جشنواره است که پس از سیل فروردین ماه در شهر سیل زده پلدختر برگزارمی شود.

به گفته او در جشنواره اول که در ایام سیل برگزار شده بود مسابقات در دو بخش آقایان وبانوان برگزارشده بود ولی در این جشنواره فقط بخش بانوان ودر رده پایه باهم به رقابت پرداختند .

 

گفتنی است برپایی چادر ،پخت نان محلی  از دیگر حواشی این جشنواره بود .

در این جشنواره فرزنه جمال شرف مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش وجوانان لرستان ،علی محمد نورعلیوند رییس ورزش وجوانان پلدختر ،آرش قیاسیان رییس هیئت کوهنوردی لرستان ،مجتبی چراغی عضوشورای شهر پلدختر ،علی محمد پنجی پور دبیر هیئت ورزش های روستایی لرستان .وجمعی دیگر از جامعه ورزش پلدختر  نیز حضور داشتند .

 در پایان این مراسم به نفرات برتر هر رشته وهمچنین به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد .

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: