به گزارش خبرگزاری برنا؛ معاون امداد و نجات استان قزوین روز شنبه در این خصوص گفت: در پی تماس تلفنی فردی با شماره ۱۱۲ ندای امداد و اعلام گزارشی مبنی بر سقوط ۲ کوهنورد از یک تیم سه نفره به دره که موجب آسیب دیدگی و خونریزی شدید در ناحیه پای یکی از آنها شده است، بلافاصله موقعیت طول و عرض جغرافیایی مکان حادثه توسط مرکز کنترل و هماهنگی استان از فرد تماس گیرنده دریافت شد.

حکمت اله هاشمی افزود: به سرعت هماهنگی‌های لازم با کشیک دفتر نمایندگی الموت صورت گرفت و ۲ تیم تخصصی نجات در کوهستان به همراه راهنمای محلی به منطقه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: پس از تلاش بی وقفه در یک عملیات طاقت فرسا اولین تیم اعزامی افراد حادثه دیده را رؤیت کرد و پس از انتقال فرد مصدوم به پناهگاهی در ارتفاعات سیالان و انجام اقدامات اولیه شامل جلوگیری از خونریزی، آتل بندی و تثبیت مصدوم، وی به محل امنی در پایین ارتفاعات انتقال داده شد.

هاشمی اضافه کرد: مصدوم که از ناحیه پا دچار شکستگی و خونریزی شدید شده بود پس از ۱۲ ساعت از شروع عملیات سخت و دشوار در شرایط بحرانی ارتفاعات صعب العبور سر انجام بامداد روز جمعه ۲۱ تیرماه توسط تیم‌های امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر و به کمک افراد محلی به روستای هنیز انتقال یافته و جهت اقدامات تکمیلی درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس مستقر در روستا شد.