به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛محمد نوری مسئول امور هادیان سیاسی دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد کل سپاه کشور روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین افزود: دشمن در فضای مجازی که بالای ۴۵ میلیون نفر مخاطب دارد سعی می‌کند حقایق جامعه را وارونه جلوه دهد و وظیفه ما القای امید در جامعه است.

وی با بیان اینکه نباید به مردم دروغ گفت، اظهار داشت: دشمن معتقد است که جمهوری اسلامی در سال ۹۸ کارش تمام است و آنها می‌گویند تیم تحریم به بن بست رسیده است، درحالی که فروش نفت ایران همچنان رقم بسیار بالایی دارد و مبادلات تجاری با کشورهای همسایه چندین برابر شده است.

نوری تصریح کرد: درحال حاضر ۹۰۰ تا یک میلیون بشکه نفت کشور به فروش می‌رسد درحالیکه دشمن دروغ می گوید و فروش نفت را صفر عنوان می‌کند و بیان این حقیقت‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

مسئول امور هادیان سیاسی دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد کل سپاه کشور با بیان اینکه سال جاری سال فرصت و گشایش است، اظهار داشت: سال گذشته سال حمایت از کالای ایرانی بود و ۳۰ درصد مصرف کالای ایرانی در کشور با اقبال همراه شد، درحالی که هیچ اطلاع رسانی در این رابطه صورت نمی گیرد.

نوری تاکید کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۵ درصد جامعه ایران شهر نشین و ۵۵ درصد روستا نشین بودند و ۸۱ درصد مردم در گرسنگی و فقر مطلق به سر می بردند، اما اکنون که ایران با توسعه شهرنشینی همراه شده و به دنبال ریشه کن کردن فقر مطلق است باید به مردم اطلاع داد.

وی تبیین و تشریح خدمات انقلاب اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه خیلی از جوانان ما شناخت درستی از انقلاب اسلامی ندارند و تا زمانی که این شناخت ایجاد نشود، حرکتی به سمت آرمان‌های انقلابی صورت نمی گیرد.

نوری همچنین گفت: برای از بین بردن یاس و ناامیدی که دشمن در جامعه تزریق می کند باید اطلاعات دقیقی از وضعیت موجود حاصل شود و لازم است که سیاست‌های اساسی نظام همانند بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه واقع شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی و سیاسی اظهار داشت: ۷۰ درصد جمعیت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دنیا آمده‌اند و دشمن همواره تلاش کرده از با اخبار جعلی، آنان را گمراه کند و به نظام و انقلاب ضربه بزند.

نوری تاکید کرد: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند زبانی گویا و شیوا است که باید این اقدام توسط فرهیختگان جامعه دنبال شو،، چون این بیانیه زمانی از سوی رهبر انقلاب صادر شد که دشمن در اوج دروغ پردازی است و خنثی کردن آن نیاز به تخصص دارد.

وی به راهبرد تمدنی حضرت امام (ره) پرداخت و گفت: متاسفانه تاکنون در مرحله ساخت دولت سازی اسلامی موفق نبودیم تا تمدن اسلامی محقق شود و این مهم نیازمند یک جریان عمیق و مستمر است.