به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، سجاد سلیمانی مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه گفت: در راستای اجرای تبصره ۴ ماده ۶ دستورالعمل اجرایی آئین‌نامه حمل و نقل دانش‌آموزی، رانندگانی که مایل به فعالیت در حوزه حمل و نقل دانش آموزان هستند، لازم است پس از تأیید و معرفی شرکت‌های مجاز از طریق سامانه الکترونیکی «سپند»، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر پیشخوان دولت در تاریخ‌های ذکر شده مراجعه نمایند.

او ادامه داد: رانندگان و شرکت‌های متقاضی سرویس مدارس برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸، از ۲۲ تیر لغایت ۱۰ مرداد فرصت دارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، به این منظور ثبت نام کنند.

او افزود: پیش از این، ثبت نام رانندگان به صورت خود اظهاری انجام می‌گرفت که فرآیند اجرایی را به علت ثبت نام‌های ناقص و یا اشتباه با مشکل مواجه می‌کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تصریح کرد: کلیه ثبت‌نام‌هایی که پیش از ابلاغ از ابتدای سال ۹۸ به صورت خود اظهاری در سامانه سپند تکمیل شده معتبر بوده و نیازی به ثبت نام مجدد نمی‌باشد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: اطلاعات این افراد در پنل کاربر «شهردار» در قسمت «نیاز به برررسی» قابل دسترسی و بهره‌برداری است.

او یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای عالی ترافیک شهر‌های کشور و ابلاغیه وزیر کشور، تمامی خودرو‌های فعال در زمینه حمل و نقل دانش‌آموزی مکلف به استفاده از علائم ممیزه، به ویژه نصب برچسب شناسایی اخذ شده از سامانه سپند بوده و در غیر اینصورت توسط عوامل پلیس راهور اعمال قانون و مشمول جریمه می‌شوند.