به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، امیرعلی سعادتمند در خصوص آخرین وضعیت مجموعه باغبان‌باشی اظهار کرد: با همکاری اداره کل ورزش‌و‌جوانان خراسان رضوی، تارتان جدید مجموعه باغبان‌باشی تعویض شد. 

وی افزود: تعویض تارتان این مجموعه یک میلیارد تومان هزینه برداشت که تمام هزینه آن به کمک دولت پرداخت شد، همچنین این سالن درآمدزایی زیادی برای هیئت دارد، اما نکته ای که حائز اهمیت است، نگهداری این سالن است.

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به تارتان گران قیمتی که این سالن دارد، به دید یک سرمایه‌گذار به سالن باغبان‌باشی نگاه نمی‌کنیم. استفاده از این سالن را زمان‌بندی کرده‌ایم و بهترین زمان ممکن را به قهرمانان اختصاص داده و سایر تایم‌ها را برای استفاده عموم قرار داده‌ایم تا بتوانند از کلاس‌های آموزشی این مجموعه ورزشی استفاده کنند.

سعادتمند در خصوص پیست سالن کوثر تصریح کرد: پیست سالن کوثر به طور اختصاصی در اختیار هیئت دوومیدانی خراسان رضوی قرار گفته‌ است. خط‌‌کشی پیست کوثر به زودی آماده می‌شود. این پیست به گونه‌ای طراحی شده که فقط مختص ورزش دوومیدانی است و سایر ورزش‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند.چشم‌اندازی که برای این مجموعه وجود دارد، احداث یک کمپ تمرینی در سطح ملی و بین‌المللی است. 

وی در خصوص پیست ثامن ادامه داد: پیست ثامن تا یکی دو ماه آینده آماده خواهدشد، اما با توجه به چمن خوبی که این استادیوم دارد، برای برگزاری مسابقات می‌توان از آن استفاده کرد. با توجه به این که پرتاب چکش به چمن آسیب می‌رساند و با وجود سالن اختصاصی کوثر که مختص پرتاب چکش ساخته شده، استفاده از این پیست برای ما خیلی حیاتی نیست.

رییس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی در رابطه با وضعیت کنونی حسن تفتیان و دلایل افت این ورزشکار یادآور شد: تفتیان مسابقه‌ای نداشته که بخواهد افت کند. آخرین مسابقه‌ای که تفتیان در آن شرکت کرد، مسابقات آسیایی قطر بود که پس از راهیابی به فینال با مصدومیت مواجه شد و فینال را از دست داد. مصدومیت جزئی از ورزش است. دلیل افت رنک تفتیان در رده‌بندی جهانی هم به دلیل دوری او از مسابقاتی بوده که به دلیل مصدومیت در این مدت از دست داده است. 

سعادتمند افزود: فدراسیون دوومیدانی با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی نمی‌تواند برای تفتیان اردو و مربی خارجی تدارک ببیند. به تفتیان پیشنهاد شده که اردوهایش را در داخل کشور برگزار کند و اردوهای خارجی را همزمان با مسابقاتی که به اروپا می‌رود سپری کند. تفتیان هنوز به نظر قطعی در این خصوص نرسیده است.

وی در خصوص شاهین مهردلان دیگر ورزشکار ملی‌پوش خراسانی گفت: شاهین مهردلان در مشهد در اردو قرار دارد و از فدراسیون برای حمایت او قول‌هایی گرفته‌ایم. او ورزشکار توانمندی است و به توجه نیاز دارد. شاهین به همراه تفتیان یکی از شانس‌های خوب ایران برای کسب سهمیه المپیک هستند. در مسابقات آسیایی هم با بدشانسی چهارم شد، وگرنه اگر رکورد خودش را در مسابقات آسیایی قطر تکرار می‌کرد، کسب مدال قطعی بود.

رئیس هیئت دوومیدانی خراسان رضوی بیان کرد: به غیر از تفتیان و مهردلان، دختران ورزشکارمان که زیر نظر حمیده جوان قرار دارند، تحت پوشش هیئت استان هستند و حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند. کارهایی که در حال حاضر در هیئت انجام می‌شود، در دوره‌های قبلی سابقه‌ نداشته است، همچنین در کشور هیچ هیئتی سراغ ندارم که به ورزشکارانش در تمام سطوح حقوق ماهیانه اختصاص دهد.