به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ روزیکشنبه در مراسمی که با حضورسید موسی خادمی  استاندار لرستان  ،قاسم  ولیزاده سرپرست معاون سیاسی امنیتی استانداری  ،  محمد موحدپور معاون توسعه  منابع انسانی استانداری ، ناهید پرویز پور مدیرکل امور بانوان و خانواده استان ، محمد رضا آذرخش  مدیرکل فنی حرفه ای استان وعلی آشتاب   مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان  در استانداری لرستان برگزار شد از مدال آوران لرستانی  مسابقات قهرمانی کارگران جهان تجلیل شد .

در این مراسم ازورزشکارانی مثل  سحر چغلوند ،آزیتا شکاری ،میلاد دلفان ومحمد عباس نژاد ...تجلیل به عمل آمد .

سحر چغلوند و محمد عباس‌نژاد در جودو نشان طلا کسب کردند و آزیتا شکاری در همین رشته صاحب مدال برنز شد همچنین  در مسابقات شنا نیز میلاد دلفان یک مدال نقره و دو برنز کسب کرد.

سحر چغلوند با تصاحب مدال طلا موفق شد اولین طلای جهانی تاریخ جودوی بانوان ایران در میادین بین‌المللی را بدست آورد

گفتنی است «آزیتا شکاری» جودوکار لرستانی تیم زنان کارگران ایران برای دریافت مدال خود در رقابت‌های جهانی اسپانیا، از دست دادن با مسئول فنی مسابقات امتناع کرد که سبب اقدام عجیب و برخورد طرف مقابل شد.

در مراسم اهدا مدال این وزن که توسط مسؤول فنی مسابقات انجام می‌شد وی قصد داشت که با این بانوی مدال آور ایران دست بدهد که با امتناع شکاری بنابر اعتقادات مذهبی و دینی مواجه شد.

در مقابل مسؤول فنی اعلام کرد که مدال به نماینده ایران تعلق نمی‌گیرد.

پس از این موضوع ورزشکاران، رئیس فدراسیون و کادر فنی در اعتراض به این موضوع قصد ترک سالن را داشتند که با توضیحات مسئولان برگزار کننده، نمایندگان ایران برای دریافت مدال بازگشتند.

«جواد رمضی» رئیس فدراسیون کارگری پس از این موضوع از اقدام دختر جودو کار ایران تقدیر و حمایت قاطع خود را از نمایندگان کشورمان اعلام کرد.

از دیگر نکات قابل توجه مدال ارزشمند طلای «سحر چغلوند» در وزن به اضافه ۸۷ کیلوگرم بود که در تاریخ جودو ایران او نخستین بانوی ورزشکار است که به عنوان نماینده زنان ایرانی در یک رویداد بین المللی و جهانی در این رشته مدال طلا می‌گیرد.

ششمین دوره بازی‌های جهانی ورزش کارگری و آماتوری از روز سه‌شنبه ۱۱ تیرماه (دوم جولای) در شهر تورتوسای اسپانیا برگزارشد و ۳ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان به مدت ۶ روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کاروان ایران با ۱۴۰ ورزشکار در ۹ رشته و در قالب ۱۶ تیم در این بازی‌ها حضور داشت.