به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در این خصوص افزود: در این سند وظایف دستگاه های اجرایی با معرفی نهادهای همراه مشخص شده و باید نسبت به اجرای برنامه ها اهتمام داشته باشند.

وی برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف الکل برای روانشناسان شاغل در مراکز بهداشتی، دانشجویی، درمانی، بهزیستی، آموزش و پرورش، دادگستری و نیروی انتظامی را از جمله برنامه های این سند برشمرد.

بیدخام به تفاهم نامه دوجانبه بین دفتر اجتماعی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی قزوین اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه رصد و کنترل آسیب مصرف الکل در قالب کنترل و پیشگیری در مناطق حاد و بحرانی استان از طریق تهیه و توزیع پمفلت (نوعی رسانه آموزشی) و ویدئوهای آموزشی برای عموم مردم به ویژه جوانان در معرض آسیب انجام می شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه ۲۵ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند، تاکید کرد: در کنار اقدامات قهری و سلبی باید با انجام فعالیت های فرهنگی راه های پیشگیری از مصرف مواد الکلی را در بین این قشر حساس تبیین کرد.

بیدخام تصریح کرد: مصرف مواد الکلی یک معضل اجتماعی است و همواره آسیب های اجتماعی دیگر را نیز به دنبال دارد که برخوردهای قانونی با آن نیز در این سند تدارک دیده شده است.

این مسئول با بیان اینکه مصرف مواد الکی جزء آسیب های اجتماعی پنهان طبقه بندی می شود، خاطرنشان کرد: کودک آزاری، سوانح جاده‌ای، قتل، بزهکاری، ضرب و شتم، طلاق و مشکلات خانوادگی تنها بخشی از تاثیرات این ماده مخرب است که روی جسم و روان افراد تاثیر منفی به جا می گذارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: