به گزارش خبرگزاری برنا؛ «عبدالمجید نژاد صفوی» گفت: هزینه راه سازی در این استان سنگین است اما 500 کیلومتر راه روستایی در استان در دست ساخت داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی راه ارتباطی17 روستا در دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه که در اطراف محور "پاتاوه – دهدشت" قرار دارند با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان شروع شده است.

نژادصفوی تصریح کرد: با توجه به همکاری و مساعدت پیمانکاران در حوزه راه‌سازی استان پروژه متوقف نداریم.

وی ادامه داد:  185 پروژه بزرگ و کوچک در حوزه راه استان کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست ولی پروژه های راه استان با توجه به شرایط اقتصادی مشکل اعتباری دارند .

وی بیان کرد: میزان پروژه ها و اعتبارات استان واقعاً تناسبی با هم ندارند که برای تامین اعتبار نیازمند توجه بیشتر هستیم.

نژاد صفوی بیان کرد: دولت تدبیر و امید نگاه خوبی در حوزه راه این استان اندیشیده است.

وی تاکید کرد: بیش از ۶ هزار کیلومتر راه در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم که بیش از ۴هزار کیلومتر از این میزان روستایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح مهریان به سمت یاسوج، سی سخت و اقلید طی دو ماه آینده آغاز خواهد شد.

نژاد صفوی اظهارکرد: مشاور این پروژه انتخاب شده و برآورد اولیه بهسازی این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است که بصورت پل دو طبقه اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: پل سوم بشار یاسوج تا دهه فجر امسال بطور کامل افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مقاوم بودن این پل بیان کرد: اسکلت و سازه پل مشکلی ندارد بلکه در بارش های امسال بعلت عبور لوله آب شرب و برداشت‌های غیرمجاز از سطح رودخانه تنها رانش و تخریب در محدوده دیوار حائل رخ داده است.

نژاد صفوی اضافه کرد: قرار بود که لوله آب انتقال داده شده در محدوده این پل جابجا شود و تاکنون محقق نشده که امیدواریم تا قبل از رسیدن فصل بارش ها این لوله جابجا شود تا مشکلات دیگری را شاهد نباشیم.