به گزارش خبرگزاری برنا؛ نادر شایان رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس در خصوص آتش سوزی پیش از ظهر امروز در منطقه باغکمش پردیس، اظهار کرد: متاسفانه بر اثر آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد پلاستیک خانمی ۳۰ ساله بر اثر محصور شدن در بین آتش و استنشاق گازهای مسموم و همچنین شدت گرمای حاصل از اشتعال مواد پلاستیکی با درصد بالای سوختگی فوت کردند.

وی افزود: در این حادثه دختر بچه چهار تا پنج ساله و همچنین دو مرد میانسال نیز دچار سوختگی خفیف و تنفس گازهای سمی شده بودند که با حضور پرسنل اورژانس شهرستان به صورت سرپایی درمان و به دلیل کم بودن صدمات به بیمارستان منتقل نشدند.

شایان ادامه داد: سه اکیپ از اورژانس شهرستان در محل حاضر بودند تا در صورت نیاز به انتقال مجروحان به بیمارستان‌های تهران، این اقدام انجام شود که خوشبختانه سوختگی و مسمومیت گازی بسیار خفیف بوده و مجروحین در محل مداوا شدند.

رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس اذعان کرد: با توجه به وسعت بالای شهرستان و کمبود ماشین‌‌ها و پرنسل زمان رسیدن به این حریق کمتر از هشت دقیقه بود و پرسنل به سرعت به مداوای مجروحین پرداختند، اما متاسفانه به دلیل حجم بالای سوختگی و زمان بالای انسان استنشاق گازهای سمی متصاعد شده از مواد خام پلاستیکی خانوم ۳۰ ساله ساکن در این کارگاه فوت شدند.

 

مهدی درفکی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس هم در خصوص این حریق، اظهار کرد: پیش از ظهر امروز پس از وصول خبر آتش سوزی کارگاهی در روستای باغمیش پردیس، بلافاصله اکیپ‌های امداد و نجات سازمان محل مراجعه و اقدام به اطفاع حریق کردند.

وی گفت: پس از تلاش های فراوان، حریق مهار شد اما متاسفانه در پی این حادثه سه نفر مجروح و یک خانوم فوت شدند.

درفکی با بیان اینکه پس از تحقیقات و بررسی ها علت این حادثه مشخص خواهد شد، بیان کرد: متاسفانه عدم نگهداری مواد اشتعال زا در مکان های ایمن از سوی این کارگاه رعایت نشده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس تصریح کرد: این آتش از ورودی کارگاه و محل نگهداری کپسول گاز آغاز و به دلیل جاری بودن مواد روغنی از دستگاه‌ها به سرعت آتش شعله ور و به دستگاه ها و انبار کارگاه رسید.

وی اذعان کرد: متاسفانه افزایش یکباره حجم بالای آتش و دود حاصل از سوختن مواد سمی پلاستیک باعث مسمومیت متوفی و سه نفر شاغل در کارگاه شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: