به گزارش خبرگزاری برنا؛ سامان ساسانیانبا اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مسئولان شهرستان مرزی آستارا خروج قابل توجه دارو، شیر خشک و آرد در نایلون‌های سیاه رنگ بزرگ است، اظهار کرد: روزانه ۳ هزار نفر از اتباع خارجی به ویژه اتباع جمهوری آذربایجان از مرز زمینی آستارا تردد کرده که با حمل و خروج کالاهای ممنوعه از طریق پوشش نایلون‌های سیاه، ضررهای اقتصادی بسیاری را به شهرستان تحمیل می‌کنند.

وی تأکید کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مرزی آستارا، توسط مأموران ادارات اصناف، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، هنگ مرزی و گمرک آستارا از فروش نایلون‌های سیاه در محوطه پایانه مرزی و گمرک و بسته بندی و انتقال کالاها در این پوشش جلوگیری خواهد شد.

ساسانیان با بیان اینکه اتباع خارجی تردد کننده از مرز آستارا تنها باید از نایلون‌های شفاف استفاده کنند، افزود: بررسی همه کالاهای بسته بندی شده در قالب نایلون‌های سیاه مسئله ساز است و مشکلات خاص خود را دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا با اشاره به افزایش قیمت و ارزش منات واحد پول جمهوری آذربایجان در ایران، گفت: اجناس ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و قیمت مناسبی دارند و اتباع آذری با خریدهای بسیار، کالاهای اساسی را از مرز آستارا خارج می‌کنند.

ساسانیان تصریح کرد: مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مرزی آستارا با جدیت تمام در مرز اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: تردد مسافر از مرز زمینی آستارا در سه ماهه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: