به گزارش خبرگزاری برنا از رامسر؛ ساعتی پیش و در محل فرمانداری نوشهر احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران، و اشتفان شولتز، سفیر اتریش در ایران،  در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی میان استان مازندران و کشور اتریش دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار حسین‌زادگان گفت: از پیام سفیر محترم اتریش که در روزهای بحران سیل، اولین سفیر اروپایی بودند که با سیل زدگان مازندرانی اعلام همدردی کردند، قردردانی می‌کنم.

در ادامه استاندار مازندران پیشنهاد پیمان خواهرخواندگی 3 شهر مازندران با 3 شهر در کشور اتریش در حوزه‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی را مطرح کرد و گفت: بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی ایران در  مازندران تولید می‌شود و از لحاظ گردشگری نیز پر گردشگرترین نقطه ایران محسوب می‌شود. مازندران قابلیت های بسیاری در زمینه گردشگری، کشاورزی و صنعت برای تبادل تجاری و اقتصادی با اتریش دارد.

حسین‌زادگان ادامه داد: اتریش همواره ارتباط تاریخی و فرهنگی قابل احترامی با ایران داشته است.

سفیر اتریش هم در این نشست گفت: می‌خواهیم حق ایران در ارتباطات بین‌المللی را بصورت عملیاتی جامه عمل بپوشانیم و مردم ایران باید منافع برجام را ببینند و در ارتباط و سفرهای خود به دنبال تحقق این مهم هستیم.

اشتفان شولتز ادامه داد: شباهت‌های بسیاری میان اتریش و مازندران ‌در حوزه گردشگری وجود دارد که با شناخت و درک بهتر از ظرفیت‌ها می‌توان آن را توسعه بخشید. بیش از 60 سال انجمن فرهنگی ایران و اتریش فعال است. رویدادهای مشترک فرهنگی و هنری می‌توان با مازندران تعریف کرد.

 وی در پایان گفت: پاسخ اتریش به اقدامات آمریکا این است که تا جایی که می‌توانیم به استان‌ها سفر کنیم و با برقراری ارتباط با بنگاه‌های اقتصادی به دنبال راهکاری در رفع این مشکلات هستیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: