به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه قزوین که طبق روال همیشگی در مسجدالنبی برگزار شد با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تنها با ایمان الهی می توان به لطف و بخشش خدا امیدوار بود و به سعادت رسید.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: کسی که آبروی دیگران را می برد خداوند نیز وی را رسوا می کند و از آنجا که عالم ملک و ملکوت لشکر خداست کسی که آبروی دیگران را بریزد عاقبت به خیر نمی شود.

امام جمعه قزوین یادآورشد: معیار شیعه بودن تقوای الهی و اطاعت از خداست و شیعیان واقعی باید پاسدار حق باشند.

وی یادآورشد: کسی که برای احقاق حق دیگران بر خلاف میل و منافع خود اقدام کند از لطف خدا برخوردار می شود ولی اگر باطل را دنبال کنید متضرر خواهید شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با اشاره به شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: توسط آن حضرت امانت های پیامبر برای پیروانش ماندگار شد.

عابدینی در ادامه حق طلبی را از ویژگی های مومنان دانست و اظهارداشت: کسانی که نوکر دیگران و حزب و جناح سیاسی خود هستند بی تقوایی می کنند زیرا وابستگی و اطاعت باید فقط از خداوند باشد.

وی اضافه کرد: کسانی که از انسانهای شیطان صفت پیروی می کنند و به آنها علاقمند هستند سرانجام خوبی نخواهند داشت.

خطیب جمعه قزوین افزود: اگر کسی نیتش را پاک کرده و صداقت را در زبانش جاری کند اعمالش پاک می شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد:در روز عرفه امام حسین در کنار جبل الرحمه رو به قبله ایستاده بودند و با حالت معنوی دعای عرفه را زمزمه می کردند و ما نیز در این روز با دعا و نیایش باید از خدا طلب مغفرت کنیم.
 
 وی بیان کرد: خداوند در همه جا حاضر و ناظر اعمال انسانهاست و اگر کسی  خدا را ناظر خود بداند و آن را درک کند خطا نخواهد کرد.

آیت الله عابدینی اظهارداشت: نماز عید قربان باید با اتحاد و انسجام مانند سایر مناسبتهای مذهبی دیگر به صورتی باشکوه در قزوین برگزار شود.

امام جمعه قزوین به سالروز شهادت دو سرلشکر بزرگوار حسین لشگری و عباس بابایی اشاره کرد و افزود: شهید لشگری ۱۸ سال با مشقت اسیر بعثی ها بود و شهید بابایی با شجاعت و صداقت مثال زدنی الگویی برای نظامیان ما هستند که یادشان را گرامی می داریم.

خطیب جمعه قزوین در ادامه گفت: با مقاومت مردم یمن این روزها اوضاع در این کشور در جبهه زمینی و هوایی تغییر کرده و در جنگ پهبادی یمنی ها موفق شده اند از خود دفاع کنند.

وی بیان کرد: یقین داریم سعودی ها و آمریکایی ها در برابر قدرت مسلمانان یمن تسلیم خواهند شد و پیروزی مردم یمن بزودی رقم خواهد خورد.

آیت ا... عابدینی با ابراز نگرانی از وخامت حال شیخ زکزاکی اظهارداشت: شیخ زکزاکی این روزها حال خوشی ندارد و دولت نیجریه در درمان این روحانی کوتاهی می کند که باید از عواقب ظلم آشکار آن بترسد و آرزو می کنیم این دولت ظالم نیز در کنار دیگر دولت های ستمگر سرنگون شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: