به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛عباس وثیق نیا نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان قزوین که در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین برگزار شد اظهارداشت: مهمترین وظیفه ما بر  اساس قانون ارتقا کیفیت زندگی مردم است و تلاش می کنیم این هدف مهم با کمک رسانه ها  محقق شود.

وی بیان کرد: افزایش کیفیت و عمر ساختمانها از دیگر اهداف ما در برنامه ریزی هاست و باید با فرهنگ سازی مردم را به کیفی سازی ساختمانها ترغیب کنیم.

نائب رئیس سازمان نظام مهدسی ساختمان استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر میزان عمر متوسط ساختمانها در کشورمان ۲۳ تا ۲۵ سال و در جهان تا ۱۰۰ سال است و این فاصله با استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از مصالح مرغوب باید کمتر شود.

وثیق نیا اظهارداشت: اگر بتوانیم حتی یک سال عمر مفید ساختمانها را بالا ببریم با افزایش عمر ساختمانها بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در سراسر کشور ۲۵۰ میلیون واحد مسکونی و در استان ۴۳۰ هزار واحد مسکونی داریم که با استحکام بخشی به ساختمانها می توان در این شرایط به کاهش هزینه ها کمک کرد.

وثیق نیا افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین عضویت دارند و در ۷ رشته فعالیت می کنند.

در ادامه از خبرنگاران استان قزوین تجلیل شد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: