به گزارش برنا،عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم با معرفی اشرفی بعنوان رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد خاطر نشان کرد: یکی از رویکردهای مقام ریاست حوزه قضایی در ابلاغ دستور 8 ماده ای،توجه به نیروی انسانی تاثیر گذار ،قوی و متخصص و متعهد است که در ریاست جدید ملاحظه می شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل همچنین نیروی انسانی مستعد و کارآمد را مورد تاکید رهبری نیزعنوان کرد و ابراز داشت: شایستگی  نیروی انسانی در دستگاه قضایی یکی از محورهای حضور نیروی انسانی مد نظر در قوه قضائیه است.

عتباتی پیشگیری از وقوع جرم را اولویت دستگاه قضایی دانست و تاکید کرد: در سال گذشته بالغ بر 422 هزار پرونده در شعب مختلف دادگستری کل استان اردبیل رسیدگی و به اجرا درآمده است که این اقدامات با کمترین حد نیروی انسانی و بیشترین تلاش و زحمت به انجام رسیده است.

وی یکی از اقدامات نسنجیده در امور آب استان و شهرستان پارس آباد را در اجاره دادن اراضی ملی به اشخاص غیر قانونی دانست و تصریح کرد: اجاره دادن اراضی ملی تحت هیچ شرایطی به افراد و اشخاص جایز نیست و این کار به منزله عدول از قانون اداری و تخلف آشکار محسوب می شود.

او شرارت و ایجاد ناامنی در جامعه را امری منسوخ و غیر قابل تحمل دانست و تاکید کرد:با قمه کشی و قداره کشی و شرارت و مزاحمت های خیابانی در کل استان به شدت برخورد شده و عاملان چنین تخلفاتی به اشد مجازات محکوم شده و بر هیچ احدی در این خصوص ترحم نخواهد شد.

عتبانی مصون سازی جامعه را مستلزم پیشگیری از وقوع جرم و در مرحله بعدی برخورد بدون مماشات و محکومیت قطعی دانست و گفت: با افراد شرور و مزاحمت های خیابانی شدیدا برخورد خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل  تصریح کرد: پارس اباد تنها یک شهر نیست و موقعیت و شرایط آن به لحاظ مرزی بسیار حساس و امنیتی است و تنها یک شهر معمولی نیست.

فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این دیدار گفت: طباطبائی یکی از مدیران کارآمد و یک الگوی نمونه برای دستگاه قضایی است و شهرستان پارس آباد در دوره مدیریت وی چه در کسوت دادستانی و چه ریاست دادگستری از برکات وی بهره مند شد.

علایی تصریح کرد: برخی احکام قضایی که سالها  بدون نتیجه راکد مانده بود در دوره مدیریت وی به نتیجه رسید که از جمله آنها مسکن مهر،اجرای بدون عیب و نقص اصل 44 قانون اساسی و تعامل با دستگاههای اجرایی و وحدت و انسجام در شورای تامین شهرستان پارس اباد می باشد.

در پایان این مراسم از زحمات طباطبایی با اهدای لوح و هدیه تجلیل و اشرفی بعنوان رئیس دادگستری شهرستان پارس آباد معارفه گردید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: