به گزارش خبر گزاری برنا: سردار روح الامین قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: خبرنگاران بایستی مردمی باشند تا دغدغه های مردم را به مسئولین منتقل کنند و سرعت، صحت ودقت از جمله ویژگی هایی است که خبرنگاران باید در این راه داشته باشند.

وی تصریح کرد: امنیت و حفظ ارزش ها یکی از نیاز های اساسی بشریت است و طبق فرموده مقام معظم رهبری "یکی از ارکان اساسی هر حکومت می باشد و در صورت وجود امنیت شاهد توسعه حکومت خواهیم بود".

سردار قاسمی گفت: در تولید و حفظ امنیت همه افراد جامعه و تمامی دستگاه ها دخیل هستند اما در گسترش و ایجاد احساس امنیت خبرنگاران نقش بی بدیلی دارند.

وی به آمار بالای جرائم خشن در گلستان اشاره داشت و افزود: با کمک اصحاب رسانه میتوان به فرهنگ سازی و کم کردن این جرائم پرداخت.

فرمانده انتظامی گلستان بیان داشت: استفاده از چاقو، قمه، اسلحه و کیف قاپی از خط قرمز های ما در نیروی انتظامی گلستان است و کسانی که بخواهند برای مردم مزاحمت ایجاد کنند با گستاخی تمام با آنها مقابله خواهیم کرد.

وی ضمن بیان اینکه واهمه ای از بیان واقیعت نداریم، به بیان آمار نیروی انتظامی گلستان طی 4 ماهه ابتای سال 98 پرداخت و ادامه داد: در تصادفات درون شهری در سال 98 شاهد کاهش 46 درصدی فوتی ها و افزایش 13 درصدی مجروحین بوده ایم.

وی ضمن تاکید بر اینکه بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم است ، تصریح کرد: از مجموع کشته شدگان تصادفات در 4 ماهه ابتدای سال، 46 درصد آنها راکبین موتور سیکلت و 28 درصد عابرین پیاده بوده اند.

سردار قاسمی گفت: در تصادفات برون شهری شاهد کاهش 26 درصدی فوتی ها و افزایش 50 درصدی آمار مجروحین بوده ایم.

وی در رابطه با تماس های مردم به سامانه 197 اظهار کرد: تعداد تماس های مردم به این سامانه 7 درصد کاهش و تعداد تماس های عملیاتی 3 درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: تعداد شکایات به سامانه فوق 200 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تماس های مردم به فوریت های پلیس از ابتدای سال 98 گفت: کل تماس ها به سامانه 110 یک درصد افزایش و تماس های عملیاتی 21 درصد رشد داشته است که شهرستان گرگان بیشترین تماس را با سامانه فوق داشته  است.

فرمانده انتظامی گلستان خاطر نشان کرد: در وقوع جرائم خشن شاهد افزایش 56 درصدی و همچنین در زمینه دستگیری مجرمین جرائم خشن 50 درصد رشد داشته ایم.

وی گفت: چاقو کشی در 4 ماهه ابتدای سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال قبل 15 درصد رشد داشته است که 91 درصد افزایش دستگیری در این زمینه داشته ایم.

افزایش 102 درصدی وقوع سرقت ها در 4 ماهه ابتدای سال 98

 سردار قاسمی ضمن بیان اینکه در زمینه کشف مواد مخدر 66 درصد کاهش کشفیات نسبت به دوره قبل داشته ایم، اضافه کرد: در سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد رشد 11 درصدی دستگیری قاچاقچیان و رشد 6 درصدی دستگیری خرده فروشان و معتادان متجاهر بوده ایم.

وی یادآور شد: بیشترین جرائم در حوزه پلیس فتا برداشت اینترنی غیر مجاز از کارت های بانکی، کلاه برداری رایانه ای،جرائم غیر فرهنگی و غیر اخلاقی که شاهد افزایش 199 درصدی این جرائم در 4 ماهه ابتدای سال 98 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده ایم که 90 درصد آن منجر به کشف شد.

سردار قاسمی ضمن اشاره به افزایش 102 درصدی وقوع سرقت طی 4 ماهه ابتدای سال 98 ، افزود: کشف سرقت ها نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: نزاع فردی در 4 ماهه ابتدای سال 98 نسبت به سال قبل، 27 افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی گلستان در پایان یادآور شد: قاچاق کالا در 4 ماهه ابتدای سال 142 میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل  70 درصد رشد داشته ایم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: