به گزارش خبرگزاری برنا از ساری؛ متن کامل پیام استاندار مازندران به شرح زیر است:

تحقق پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها مستلزم بهره گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه‌گری مردم و مشارکت آنها در ارتقاء و تکامل بیشتر جامعه است. توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه‌ها میسر نمی‌گردد جز با همراهی سمن‌ها که برخاسته از بطن مردم هستند.

به‌همین خاطر روز 22 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان‌های مردم نهاد برای نام‌گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان‌ها، نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‌های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت، مشارکتی که پیش‌ شرط اعتلای جوامع محلی و فضاهای شهری است.  

در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، عضویت فراگیر دانش آموزان در سمن‌ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل‌های مردم نهاد تخصصی آغاز شده است و می طلبد تا دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، رسانه ها و رسانه ملی برای نهادینه سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.

این‌جانب؛ ضمن تبریک این روز به همه‌ فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم ‌نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان ‌ساز اسلام، با اندیشه‌ نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می‌نمایم. امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد و زمینه را برای نقش آفرینی سمن‌ها و مشارکت مردم در پیشبرد هر چه بهتر امور فراهم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: