به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ فرحبخش  روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان این مطلب ،اظهار کرد: پذیرش دوره کاردانی از ۲۷ مردادماه و از طریق سایت سنجش شروع شده و پذیرش دوره کارشناسی نیز از دوم شهریورماه آغاز خواهدشد.

او با اشاره به برگزاری استارتاپ گیاهان دارویی و بلوط در آذرماه ،افزود: در آذرماه استارتاپ گیاهان دارویی و بلوط با همکاری سایر سازمان‌ها برپا می شود  که در مباحث مختلف اشتغال استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

فرحبخش استارتاپ ها را  میانبری برای توسعه صنایع کشور عنوان کرد ویادآورشد:لرستان در زمینه بلوط از جهت حجم و تعدد درختان بلوط استان اول کشور است لذا  می‌توانیم با کمک اصحاب رسانه حمایت‌های لازم جهت راه اندازی این استارتاپ‌ها را به دست آوریم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خاطر نشان کرد: در سال جاری ۷رشته جدید در این مرکز ایجاد شده که در دوره کاردانی رشته های پست، تکنولوژی آموزشی، طراحی چاپ، آرایش زنانه و تولید دارو و در دوره کارشناسی دو رشته مربی کودک و مدیریت تجاری سازی به مجموع رشته ها اضافه شده است.

او بابیان اینکه  پایان شهریور ماه امسال  ماموریت مراکز دولتی به پایان می‌رسد،عنوان کرد: دولت مصوبه‌ای مبنی بر انحلال مراکز وابسته به دولت تصویب کرده است در همین راستاماموریت  ۹ مرکز دولتی لرستان طبق این مصوبه تا پایان شهریور ۹۸ به پایان خواهدرسید.

فرحبخش اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد در صدد جایگزینی چند مرکز هستیم، چرا که رشته‌ها و تقاضاهایی وجود دارد که باید جوابگوی آن‌ها باشیم.

اوگفت: در دو سال قبل ۳۲ مرکز علمی کاربردی در سطح استان فعال بود ولی در حال حاضر ۲۰ مرکز فعال داریم به همین جهت پایین آمدن تعداد اساتید هم طبیعی است.

 فرحبخش ادامه داد:  یک هزار و ۸۰۰ استاد و مدرس داشتیم که یک هزار و ۲۰۰ نفر از این افراد کد فعال داشتند که با تشکیل ۵۸ کارگروه علمی این استادان رنک‌بندی شده و در مجموع ۷۰۰ مدرس صلاحیتشان تایید شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به موفقیت های ورزشی دانشجویان این دانشگاه نیز بیان کرد: اخیرا در المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علمی و کاربردی کشور در شهرکرد از لرستان ۴۲ ورزشکار از این دانشگاه شرکت کرده بودند که در رشته کشتی آزاد نایب قهرمان ایران و در کشتی فرنگی مقام اول را کسب کردیم  و در مجموع ۱۴ مدال توسط ورزشکاران لرستان کسب شده و مقام هشتم تیمی را به دست آوردیم.

 او  با بیان اینکه در راستای کیفی سازی دانشگاه قدم بر می‌داریم، تاکید کرد: طی دو سال گذشته این موضوع را  در اولویت قرار داده و در جهت کابردی کردن آموزش‌ها فعالیت‌های مختلفی در دستور کار قرار داده ایم.