به گزارش حبرگزاری برنا؛ علی آقا محمدی پیش از ظهر سه شنبه 22 مرداد در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و همچنین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده گلستان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر تصریح کرد: در شرایطی که 25 استان کشور با سیل و دیگر بلایا درگیر بودند و با توجه به اینکه 30 نوع از 40 نوع بلایای طبیعی در ایران وجود دارد اقدامات و مدیریت صورت گرفته قابل تقدیر بود.

وی که همراه با اعضای منتخب کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور پس از استان های لرستان و خوزستان به گلستان آمده است، افزود: باید با برنامه ای زمان بندی تحویل کار را روستا به روستا انجام دهیم و اینگونه هیچ ریزه کاری را باقی نگذاریم.

وی یادآور شد: اقدامات صورت گرفته باید به اطلاع مردم رسانده شود و امیدی که مد نظر مقام معظم رهبری است در عمل ایجاد گردد .

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: مدارس باید در زمان تعیین شده بازگشایی شوند و این مسئله پراهمیتی در مناطق سیل زده است.

آقا محمدی با تاکید بر اینکه باید تلاش خود را در فعالیت ها مضاعف نماییم گفت: باید با اندیشه بزرگ تر تلاش های خود را دوبرابر کنیم تا در سال رونق اقتصادی شاهد رفع بسیاری از مشکلات باشیم.

وی ادامه داد: موضوع زهکشی اراضی مسئله ای قابل توجه است که خوشبختانه زمین های زهکشی شده در زمان سیل موجب کاهش خسارات نیز شده بودند و به دلیل این مزیت و دیگر مزایا باید زهکشی اراضی بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در این جلسه دبیر کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد بازسازی و نوسازی کشور، اظهار کرد: در موضوع سیل اقدامات صورت گرفته در استان شایسته تقدیر است.

شجاعی کیاسری افزود: رسانه ها باید در مسئله سیل مطالبه گر باشند و بدون تعارف اقدامات خوب و حتی کوتاهی ها را اطلاع رسانی کنند.

وی یادآور شد: همت و همکاری مردم و مسئولین در سیل اخیر مورد توجه جدی نهادهای بین المللی قرار گرفت و کارنامه اقدامات قابل تحسین بود.

همچنین در این جلسه دستگاه های اجرایی استان گزارش اقدامات خود را ارائه کردند و عنوان شد از 20 هزار و 900 پرونده واحدهای مسکونی معرفی شده به بانک ها تا کنون 15 هزار و 600 پرونده منجر به انعقاد قرار داد شده است.

به گفته زمانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان 10 هزار و 226 واحد مسکونی تعمیراتی بودند که بهسازی آنها پایان یافته و واحدهای احداثی نیز تا پایان سال پایان می پذیرند.

وی افزود: تا کنون 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض بین 11 هزار و 300 خانوار توزیع شده و همچنین 10 هزار تن سیمان رایگان در اختیار واحدهای مسکونی شهری و روستایی قرار گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: