به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صبح روز چهارشنبه با حضور اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت و عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سعید نبیل رئیس سازمان صمت و خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در یکی از واحدهای صنعتی در شهرک کاسپین قزوین برگزار شد.سعید زرندی در این جلسه گفت: حمایت از واحدهای تولیدی فعال و پویا با تامین نقدینگی و دادن تسهیلات مورد توجه جدی وزارتخانه قرار دارد.

وی افزود: در بازدید از واحدهای صنعتی در استانها و تشکیل جلسات ستاد رفع موانع تولید برای تسریع در حل مشکلات صنعتگران اقدام می کنیم.

در ادامه سعید نبیل رئیس سازمان صمت استان نیز گفت: در سال گذشته ۳۳ جلسه و امسال ۱۷ جلسه و در مجموع تاکنون ۱۱۵ جلسه ستاد تسهیل با ۲۵۰ مصوب داشتیم که ۶۷ درصد آنها برای رفع موانع تولید اجرایی شده است.  

وی افزود: در رونق تولید ۲۹۵  فقره به مبلغ ۲۸۴ میلیارد تومان پرداخت شده که در رتبه ششم هستیم.

نبیل گفت: همچنین برای بازسازی ۳۲ فقره تسهیلات به مبلغ  ۸۴ میلیارد تومان پرداخت شده که در رتبه چهارم قرار داریم و در پرداخت مستقیم  ۶۶۶ فقره مبلغ ۷۶۷ میلیارد تومان پرداخت شده و قزوین در رده نهم قرار دارد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین تصریح کرد: در بخش تبصره ۱۸ هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که در رده اول قرار داریم.

در این جلسه مشکلات ۴ واحد صنعتی از جمله معدن مس طارم،  کارخانه شیشه و... در خصوص تامین نقدینگی،  تسهیل درنقل و انتقال ارز، آزادی مانده تسهیلات مطرح و برای حل آنها دستور لازم صادر شد.حسین مهری مدیر عامل یکی از بانک های کشور هم گفت: برای تامین پنج میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام می شود.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: