به گزارش  خبرگزاری بناازلرستان؛ فتحی بیرانوندامروز در جمع خبرنگاران با بیان این خبر،اظهار کرد:  با تلاش و کوشش محیط بانان فداکار و زحمتکش استان لرستان تعداد 395 نفر متخلف زیست محیطی در 4 ماهه نخست سال 98 در این استان دستگیر شده و پرونده آن ها به محاکم قضایی ارجاع گردیده است.

اوافزود: بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده است که در این راستا 117 تور ماهیگیری، 4 دستگاه موتور برق، 63 قلاب و 837 قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

فتحی بیرانوند با اشاره به کاهش آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در سطح استان بیان کرد: در جهت برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم تعداد 43 قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد 3 قبضه آن ها سلاح بدون مجوز می باشد.

او میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را 1484518000 ریال اعلام کرد وگفت: از این میزان ضرر و زیان،  618898000 ریال وصول شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در کاهش تخلفات زیست محیطی ،خاطر نشان کرد: جهت کاهش تخلفات زیست محیطی در سطح مناطق تحت مدیریت و آزاد از ابتدای سال تا کنون 492 ساعت کلاس آموزش با حضور محیط بانان در سراسر استان برگزار شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: